Lietuvoje

2016.04.24 16:22

V.Uspaskichas: Darbo partijos sąrašą Seimo rinkimuose turi vesti populiariausias politikas

BNS2016.04.24 16:22

Darbo partijos sąrašą Seimo rinkimuose turi vesti populiariausias politikas, sako Darbo partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

„Aš su Valentinu Mazuroniu kalbėjau ta tema, jis yra pasiruošęs eiti sąrašo lyderiu, bet jis puikiai supranta, kad jis makaluojasi kažkur tarp kelių žmonių pagal populiarumą partijoje, reitinguose. Jeigu nieko neatsitiks iki rudens, neiššoks pas mus kokia nors populiaresnė žvaigždė, aš pats tikrai neketinu niekur eiti, tai tada V.Mazuronis turi eiti“, – BNS šeštadienį sakė V.Uspaskichas.

„Bet jei iššoks (žvaigždė) – pagal logiką turi eiti tas, kuris populiaresnis“ , – pridūrė jis.

V.Mazuronis šeštadienį Darbo partijos suvažiavime paskelbė ketinantis dalyvauti Seimo rinkimuose ir vesti „darbiečių“ sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Po renginio žurnalistams jis teigė išsakęs savo poziciją, o dabar lauksiąs partijos sprendimų dėl rinkimų sąrašo sudarymo.

Tuo metu V.Uspaskichas, klausiamas, ar pats jau tvirtai apsisprendęs negrįžti į aktyvią politiką Lietuvoje, kalbėjo užuominomis: „Jeigu eisime kartu, padėsime žmonėms, suteiksime žmonėms laisvą pasirinkimą, galimybes (...), tada taip“.

Kalbėdamas Darbo partijos suvažiavime Vilniuje, V.Uspaskichas teigė esąs pasiruošęs padėti partijai, nesvarbu kokiose pozicijose bebūtų. Tuo pačiu jis teigė, kad „darbiečiai“ turi būti drąsesni priimant sprendimus, įgyvendinant reformas..

Pasak europarlamentaro, mažėjantį socialdemokratų palaikymą lemia būtent veiksmų stoka, o ne „vienas ar kitas skandalas“.

„Drąsesniems reikia būti atėjus į valdžią, darant politiką“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Europos parlamento narys teigė, kad Lietuvos gyventojai, nusivylę valdžia „ant savo šalies tiesiog nusispjovė“. Darbo partija šiuo metu yra viena iš trijų valdančiosios koalicijos narių kartu su socialdemokratais ir „tvarkiečiais“.

V.Uspaskichas aštriai kritikavo ir ankstesnių Vyriausybių ir dabartinės vykdytą socialinę, mokesčių politiką. Paklaustas, ar pripažįsta, jog šiuo atveju žeria kritika savo partijos kolegoms, kurie pastaruosius ketverius metus buvo tiesiogiai atsakingi už socialinę politiką, yra delegavę socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę, V.Uspaskichas teigė, jog šią kritiką yra kartojęs jau ir anksčiau vidiniuose partijos susirinkimuose.

Jo teigimu, „valdžia praktiškai pavertė visą tautą vergais ir savo aptarnaujančiu personalu“, o „apie žmonių lavinimą ir gerovę kalba tik tiek, kad nenumirtų“.

Pasak europarlamentaro, Lietuvą nepriklausomybės metais „15 metų valdė socialdemokratai, 10 metų konservatoriai“, tačiau kaltę dėl nesėkmių šalyje verčia ant kitų, nors, pasak europarlamentaro, patys turi prisiimti atsakomybę.

„Kas daro tą korupciją ir mažus atlyginimus? (…) Kaimo bobutė, valytojas koks? Ne, gerbiamieji. Kas valdo, tas ir daro, bet visą laiką ieško, ant ko viską suversti“, – sakė V.Uspaskichas.

Jis teigė aktyviai veikiantis, tačiau besilaikąs atokiau nuo politinės tribūnos ir besiruošiantis Lietuvoje maždaug po metų atidaryti psichologinių paslaugų centrą. Pasak jo, toks centras Rusijoje jau pradėjo veikti rugsėjį.

„Numatytas mano turas po Lietuvą su mano programa, su knyga, su centru, kurį aš darau, aš ruošiu lekcijas, bet tai nieko bendro neturi su politika, su Darbo partija“, – kalbėjo europarlamentaras.

V.Uspaskichas Darbo partiją paliko 2015-ųjų pabaigoje.

Apeliacinis teismas vasario mėnesį V.Uspaskichą, Seimo narį Vytautą Gapšį ir buvusią partijos finansininkę Mariną Liutkevičienę pripažino kaltais dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, bet išteisino dėl sukčiavimo. Baudžiamosios atsakomybės išvengė pati Darbo partija kaip juridinis asmuo.

Bylos duomenimis, 2004–2006 metais į oficialią Darbo partijos buhalterinę apskaitą neįrašyta 24 mln. 297 tūkst. 626,06 lito (7 mln. 37 078,91 euro) pajamų ir 14 mln. 727 tūkst. 63,21 lito (4 mln. 265 tūkst. 252,32 euro) išlaidų, susijusių su turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros pakeitimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.