Lietuvoje

2016.04.24 08:57

Pagal ES programą atkeliavusi pabėgėlių pora gavo pabėgėlio statusą

BNS 2016.04.24 08:57

Pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą perkelta sirų pora gavo pabėgėlio statusą.

„Mano žiniomis, Migracijos departamentas suteikė šitai šeimai pabėgėlių statusą“, – BNS pirmadienį sakė vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius.
Tai antroji asmenų grupė, perkelta į Lietuvą pagal ES susitarimą. Jie į Lietuvą atvyko iš stovyklos Graikijoje.
Pirmai į Lietuvą atvykusiai šeimai iš Irako buvo suteiktas papildomos apsaugos statusas. Tokį Migracijos departamento sprendimą irakiečiai skundė teismui, tačiau jis atmetė skundą.
Asmeniui gavus papildomos apsaugos statusą, jam suteikiamas laikinas dvejų metų leidimas gyventi Lietuvoje su galimybe vėliau pratęsti šį terminą. Su pabėgėlio statusu asmeniui yra suteikiamas leidimas nuolat gyventi Lietuvoje.
Laikinoji Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė BNS sakė, kad pabėgėlių šeimoms skirtinga apsauga suteikta dėl skirtingos žmonių padėties Irake ir Sirijoje.
„Pabėgėlio statusas suteikiamas, kai asmuo yra priskiriamas tam tikrai grupei – religinei, etninei ar socialinei – ir dėl to jis patiria persekiojimą savo šalyje. Tuo metu papildoma apsauga suteikiama, kai nenustatoma, kad žmogus patiria persekiojimą dėl priklausymo grupei, o jam kyla pavojus dėl asmeninių priežasčių“, – teigė E.Gudzinskaitė.
Pagal ES programą Lietuva yra įsipareigojusi per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius.