Lietuvoje

2016.04.23 14:27

VTEK nusprendė nepradėti tyrimo dėl V. Matijošaičio interesų sprendžiant dėl „CityBee“

BNS 2016.04.23 14:27

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šią savaitę nusprendė nepradėti tyrimo po opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Kauno miesto taryboje kreipimosi dėl galimai mero Visvaldo Matijošaičio supainiotų interesų.

TS-LKD prašė komisiją įvertinti, ar meras nepažeidė įstatymo reikalavimų, kai taryboje svarstė klausimą dėl uždarosios akcinės bendrovės „Prime Leasing“, teikiančios dalinimosi automobiliais paslaugą „CityBee“, atleidimo nuo rinkliavos už automobilio stovėjimą. Kreipimasis motyvuotas tuo, kad V. Matijošaičio sūnaus vadovaujama bendrovė „Autovici“ pardavė „Prime Leasing“ 50 „Peugeot“ markės automobilių.

VTEK atsakyme nurodo, kad pateikta medžiaga „nesudaro pakankamo pagrindo teigti, jog V. Matijošaitis (...) būtų veikiamas tiesioginio ir akivaizdaus interesų konflikto“.

„Toks konfliktas, Komisijos nuomone, vertinant situaciją hipotetiškai, galbūt būtų galimas tuomet, jeigu V. Matijošaičio sūnus būtų minėtame Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendime nurodytos bendrovės akcininkas, vadovas, darbuotojas ar pan.“, – atsakyme rašo VTEK, kuri pabrėžia, kad pateikta informacija neįrodo tiesioginio priežastinio ryšio tarp svarstyto tarybos sprendimo ir automobilių pirkimo sandorio.

Komisija taip pat nevertino, ar priimti sprendimai atitinka viešųjų pirkimų procedūras.

Kreipimosi iniciatorė, TS-LKD frakcijos narė Jurgita Kupčinskienė BNS teigė į VTEK kreipusis, nes ši institucija turi daugiau galių gauti iš savivaldybės reikiamus dokumentus, tačiau sprendimas atsisakyti tirti situaciją jos nenustebinęs.

„Esu už dviračių nuomos sistemą Kauno mieste. Bet jau metai įdomu stebėti, kaip vyksta procesai – juk dviračių nuomos sistemos sąlygų keitimas buvo vienas iš pirmųjų naujosios valdžios sprendimų. Paskui sekė konkurso derybų nebuvimas, su tuo susijusių sprendimų keitimas, ir panašiai. Kai mane nori įtikinti, kad „Kaune dabar viskas kitaip. Viskas skaidriau ir efektyviau“, man norisi iš smalsumo tai patikrinti“, – sprendimą kreiptis į VTEK komentavo J. Kupčinskienė.

Kauno miesto savivaldybės taryba vasarį nusprendė atleisti dalijimosi automobiliais paslaugos „CityBee“ automobilius nuo automobilių stovėjimo mokesčio Kaune, taip atverdama kelią Kaune pradėti teikti dalijimosi automobiliais ir dviračiais paslaugas.

Šias paslaugas planuojanti teikti bendrovė „Prime Leasing“ kreipėsi į savivaldybę, prašydama atleisti nuo mokesčio už automobilių stovėjimą. Įmonė taip pat siūlo dalinimosi dviračiais paslaugą. Pirmajame etape bendrovė ketina teikti paslaugą 50 automobilių ir palaipsniui automobilių skaičių didinti iki 100.