captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė susitiko su pirmininkavimą ES perimančios Slovakijos vadovu

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį Niujorke susitiko dvišalio pokalbio su pirmininkavimą Europos Sąjungoje (ES) nuo liepos perimančios Slovakijos prezidentu Andrejumi Kiska.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Pasak prezidentės, Europai ieškant išeičių migracijos krizei suvaldyti Slovakijai tenka labai sunkus pirmininkavimo pusmetis, didelė atsakomybė suderinti visų šalių narių interesus ir rasti veiksmingus sprendimus. Prezidentė dar kartą pabrėžė Lietuvos poziciją, kad svarbiausia užtikrinti ES išorės sienų apsaugą ir demonstruoti supratimu, o ne prievarta grįstą solidarumą suteikiant prieglobstį ir užtikrinant integraciją Europą užplūdusiems pabėgėliams.

Prezidentai taip pat aptarė energetinio saugumo klausimus. D. Grybauskaitė pabrėžė, kad ES reikalinga vienybė ir dėl ES energetinio saugumo tikslams prieštaraujančių projektų – tokių, kaip „Nord Stream II“. Susirūpinimą kelia ir ES kaimynystėje plėtojamos Astravo AE neatitiktis aukščiausiems aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartams.

Šalių vadovai aptarė augančias hibridines grėsmes – padažnėjusios kibernetinės atakos ir nedraugiška propaganda reikalauja efektyvesnio bendradarbiavimo. Slovakija ir Lietuva yra pasiryžusios aktyviai palaikyti Europos Sąjungos ir NATO pajėgumų didinimą šiose srityse.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...