Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.23 14:17

Sinoptikas: šiltesni orai Lietuvą turėtų pasiekti kitos savaitės pabaigoje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.23 14:17

Šis savaitgalis Lietuvoje bus šaltas ir lietingas. Sinoptiko Vytauto Sakalausko teigimu, šiltesnių orų turėtume sulaukti kitos savaitės pabaigoje.

Kaip LRT RADIJUI sakė V. Sakalauskas, cikloniniai sūkuriai vis dar nepaleidžia Lietuvos orų iš savo gniaužtų.

„Štai ir šeštadienį Lietuvos orus lems žemesnio atmosferos slėgio laukas, tad, nors retkarčiais ir pamatysime saulę, debesų bus pakankamai daug. O kur debesys – ten ir krituliai. Taigi sulauksime trumpų kritulių, daugiausiai lietaus. Yra tikimybė, kad kai kur galima kruša bei šlapdriba.

Orui po truputį šylant antroje dienos pusėje ten, kur susiformuos aukštesni kamuoliniai lietaus debesys, galima ir perkūnija. Oras sušils ne tiek ir daug – vos iki 8–12 laipsnių šilumos. Gerai tik tiek, kad pūs nestiprus, nepastovios krypties vėjas“, – teigė sinoptikas.

Sekmadienį, anot V. Sakalausko, sulauksime dar vieno ciklono – tik šįsyk iš pietinių platumų. Jis atneš kritulius, daugiausiai – lietų, bet kai kur pasirodys ir šlapdriba. Pūs besikeičiančios krypties vėjas. Dieną vakarinių krypčių vėjas kai kur Vakarų Lietuvoje mėgins sustiprėti iki 15 m/s. Temperatūra naktį sieks vos 0–5 laipsnius šilumos. Dieną daug kur bus 6–11 laipsnių šilumos, o Žemaitijoje vietomis – tik 4–5 laipsniai.

„Pirmosiomis kitos savaitės dienomis geresnių naujienų pažadėti lyg ir negalime. Tiesa, pirmadienį kritulių bus nedaug, tačiau naktį vėl šaltoka – nuo 2 laipsnių šilumos iki 3 laipsnių šalčio. Dieną – vos 7–12 laipsnių šilumos. Antradienį ir trečiadienį naktimis mėgins išlikti teigiama temperatūra. Antradienio dieną – 8–12 laipsnių šilumos, trečiadienį – galbūt 9–14 laipsnių.

O štai kitos savaitės antroje pusėje oras po truputėlį šils. Taigi temperatūra kasdien vienu kitu laipsniu bus aukštesnė. Na, ir paskutiniai sinoptiniai žemėlapiai rodo, kad šiltesnių orų banga Lietuvą turėtų pasiekti tik kitos savaitės pabaigoje. Žinoma, jei niekas nepasikeis“, – sakė V. Sakalauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi