Lietuvoje

2016.04.23 12:38

A. Butkevičius: socialdemokratai padarė ne faktinių, bet viešųjų ryšių klaidų

BNS 2016.04.23 12:38

Nuosekliai krentant partijos reitingams ministras pirmininkas socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad partija pastaruoju metu darė viešųjų ryšių klaidų.

„Aš manau, kad klaidos pastaruoju metu buvo padarytos ne faktinės. Mes vėluodavome sureaguoti į viešojoje erdvėje pasirodančią informaciją, tos klaidos buvo viešųjų ryšių“, – BNS šeštadienį sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Reaguodami į, jo teigimu, nepagrįstą politinių oponentų puolimą ir viešojoje erdvėje pasirodančią netikslią informaciją apie valdžios sprendimus, kairieji žada imtis veiksmų viešiesiems ryšiams tvarkyti.

Pasak jo, su daug netikslių pranešimų visuomenė susiduria Seime svarstant vadinamąjį socialinį modelį. Premjeras pateikė pavyzdį, kai viešojoje erdvėje nuskambėjo netiksli informacija, kad nėščiosios moterys galės būti atleidžiamos iš darbo, o atsakomybę už socialinį modelį prisiėmę socialdemokratai į tai niekaip nereagavo.

A.Butkevičiaus teigimu, partijos reitingas taip pat mažėjo ir dėl politinių oponentų puolimo.

„Jeigu visi tie skandalai būtų tikri, tai būtų galima į juos atsakyti tam tikrais argumentais. Bet kadangi skandalai būna sukurti, sunku rasti kažkokių argumentų [jiems paneigti] ir gali tik pasakyti, kad tai netiesa“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Tuo metu Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, kad juos puola ne tik opozicija, bet ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Ji jau nuo 2012 metų yra įsitraukusi į rinkimų kampaniją prieš socialdemokratus“ , – BNS sakė parlamentaras, pridūręs, kad prieš partiją vykdomas puolimas kartais „peržengia tam tikras padorumo ribas“.

Tuo metu A. Butkevičius sakė Seimo rinkimų kampanijoje nenorintis konfrontacijos nei su opozicija, nei su šalies vadove.

„Norėčiau konstruktyvios diskusijos, tiek parodant savo idėjas ir išdėstant argumentus, tiek priimant ir kitą nuomonę“, – teigė premjeras.

Savo ruožtu A. Sysas teigė, kad socialdemokratai prieš kurį laiką pakeitė rinkimų kampanijos taktiką.

„Kokia ji bus, laikas parodys. [...] Mes tikrai nebūsime pasyvūs stebėtojai, pamatysite“, – kalbėjo parlamentaras, tačiau išsamiau šių teiginių nekomentavo.

Balandžio mėnesį reikšmingai mažėjo ir valdančiosios Socialdemokratų partijos, ir jos vadovo ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus reitingai, rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama visuomenės nuomonės apklausa. Tuo metu buvusį vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį prisiviliojusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingai nuosekliai didėja – ši partija balandį pakilo į antrąją poziciją reitingų lentelėje.

Už socialdemokratus per rinkimus, jeigu jie vyktų kitą sekmadienį, balsuotų 15,7 proc. (kovą – 21,2 proc.) bendrovės „Vilmorus“ apklaustų šalies gyventojų. Vasarį socialdemokratų reitingas siekė 23 procentus. Nepaisant kritimo, socialdemokratai išlieka pirmi partijų reitingų lentelėje. Apklausos duomenimis, premjeru balandžio mėnesį pasitikėjo 47,1 proc. apklaustų gyventojų, kovą ministro pirmininko reitingas siekė 50,7 procentus.

Į antrąją vietą valstiečiai šoktelėjo iš šeštos pozicijos, kurioje buvo kovą (7,1 proc.). Balandį už juos nurodė ketiną balsuoti 11,1 proc. respondentų. Už Liberalų sąjūdį balsuotų 9,6 proc. (10,4 proc.) rinkėjų. „Tvarkos ir teisingumo“ partiją rinktųsi 8,4 proc. (7,7 proc.) atsakiusiųjų, Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus 8 proc. (10,2 proc.) rinkėjų, Darbo partiją – 7,7 proc. (6,8 proc.) apklaustųjų. Už Lenkų rinkimų akciją balsuotų 2,5 proc. (3,2 proc.) respondentų.