Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.23 10:45

Politologas: socialdemokratų reitingas gali ir toliau mažėti

BNS 2016.04.23 10:45

Socialdemokratų reitingas gali ir toliau mažėti, perspėja politologas Mažvydas Jastramskis paaiškėjus, kad šios valdančiosios partijos reitingas per mėnesį nukrito 5,5 procento.

„Kai valdančiosios partijos reitingas pagauna kritimo trajektoriją artėjant rinkimams, tai labai nedaug šansų, kad šita trajektorija pasikeis ir pradės didėti. Socialdemokratai daugiausiai apie ką dabar gali galvoti, tai apie stabilizavimą, [...] bet labai tikėtina, kad reitingas gali dar labiau sumažėti, nes priešrinkiminis laikotarpis valdantiesiems nėra palankus“, – BNS šeštadienį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas.

Jo teigimu, socialdemokratų reitingo sumažėjimą lėmė keletas priežasčių.

Ekspertas teigė, kad partijos atstovai iki šiol nedavė visuomenei aiškaus atsakymo dėl vadinamojo Vijūnėlės skandalo. Įtakos reitingo kritimui taip pat turėjo Druskininkų mero Ričardo Malinausko pasitraukimas iš partijos bei tai, kad aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas neatsistatydino.

Pasak M. Jastramskio, socialdemokratai galėjo būti „mažiau arogantiški“ ir „protingiau pasielgti“ su buvusiu vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu, kuris yra populiariausias šalies politikas.

„Viešųjų ryšių atžvilgiu jie tikrai neturėjo krizės valdymo [strategijos]. [...] Man panašu, kad toje partijoje yra nemažas pasimetimas“, – sakė politologas.

Balandžio mėnesį reikšmingai mažėjo ir valdančiosios Socialdemokratų partijos, ir jos vadovo ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus reitingai, rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama visuomenės nuomonės apklausa. Tuo metu buvusį vidaus reikalų ministrą S. Skvernelį prisiviliojusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingai nuosekliai didėja – ši partija balandį pakilo į antrąją poziciją reitingų lentelėje.

Už socialdemokratus per rinkimus, jeigu jie vyktų kitą sekmadienį, balsuotų 15,7 proc. (kovą – 21,2 proc.) bendrovės „Vilmorus“ apklaustų šalies gyventojų. Vasarį socialdemokratų reitingas siekė 23 procentus. Nepaisant kritimo, socialdemokratai išlieka pirmi partijų reitingų lentelėje. Apklausos duomenimis, premjeru balandžio mėnesį pasitikėjo 47,1 proc. apklaustų gyventojų, kovą ministro pirmininko reitingas siekė 50,7 procentus.

Į antrąją vietą valstiečiai šoktelėjo iš šeštos pozicijos, kurioje buvo kovą (7,1 proc.). Balandį už juos nurodė ketiną balsuoti 11,1 proc. respondentų. Už Liberalų sąjūdį balsuotų 9,6 proc. (10,4 proc.) rinkėjų. „Tvarkos ir teisingumo“ partiją rinktųsi 8,4 proc. (7,7 proc.) atsakiusiųjų, Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus 8 proc. (10,2 proc.) rinkėjų, Darbo partiją – 7,7 proc. (6,8 proc.) apklaustųjų. Už Lenkų rinkimų akciją balsuotų 2,5 proc. (3,2 proc.) respondentų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi