Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:27

Policija vilniečius mokys tvarkingai statyti automobilius

LRT.lt 2015.02.14 17:27

Vilniaus gyventojams ir sostinės svečiams policija primena būtinybę laikytis transporto priemonių statymo tvarkos ir šią savaitę skelbia jai skirsianti ypatingą dėmesį. Ypač atidžiai bus tikrinama situacija miegamųjų rajonų daugiabučių namų kiemuose bei prieigose.

Vilniaus gyventojams ir sostinės svečiams policija primena būtinybę laikytis transporto priemonių statymo tvarkos ir šią savaitę skelbia jai skirsianti ypatingą dėmesį. Ypač atidžiai bus tikrinama situacija miegamųjų rajonų daugiabučių namų kiemuose bei prieigose.

Vilniaus policijos komisariato pranešime žiniasklaidai skelbiama, jog tokios iniciatyvos pareigūnei ėmėsi sulaukę daug gyventojų skundų dėl neleistinose vietose pastatytų automobilių. Miegamųjų miesto rajonų gyventojams kelia nepasitenkinimą ant šaligatvių, vejos, vaikų žaidimo aikštelėse pastatyti automobiliai. Pavasarį tirpstant sniegui, važinėdami ar statydami automobilius ant žaliųjų vejų, vairuotojai ypatingai jas žaloja. Kaip primena policijos pareigūnai, transporto priemonių eismui skirta ne veja, o kelias.

Šią savaitę policijos pareigūnai, jau ėmęsi intensyvios kontrolės, Vilniaus miesto gyventojus ir svečius dar kartą įspėja, kad eismui trukdančios transporto priemonės bus priverstinai nuvežamos, o visiems pažeidėjams bus pritaikytos administracinio poveikio priemonės.

Vilniaus policijos komisariato pranešime žiniasklaidai atkreipiamas dėmesys į tai, kad eismo trukdymo sąvoka reiškia ne tik transporto priemonių, bet ir pėsčiųjų eismo sutrikdymą. Automobilių vairuotojai skatinami būti supratingesni, palikdami automobilį ant šaligatvio, pagalvoti, ar tai nesukelia grėsmės pėsčiųjų saugumui – dėl užstatyto šaligatvio jie dažnai būna priversti eiti automobilių eismui skirta kelio dalimi.

Pranešime spaudai primenama, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai nuolat kontroliuoja, kaip transporto priemonių vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklėse nustatytos automobilių statymo tvarkos. Neleistinoje vietoje pastatyta transporto priemonė nufotografuojama, Kelių eismo taisykles pažeidęs asmuo kviečiamas į Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybą, jam taikomos administracinio poveikio priemonės.

Pastaba:

Už Kelių eismo taisyklėse numatytus transporto priemonių sustojimo ir stovėjimo tvarkos pažeidimus atsakomybė numatyta LR ATPK 124(1) str.

2 p. Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, taip pat vairuotojų pareigų pėstiesiems, išskyrus šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytas pareigas, nevykdymas, važiavimas šaligatviu, veja ar pėsčiųjų (dviračių) taku, Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymas, vairuotojų apsisukimas pėsčiųjų perėjose, tuneliuose, ant tiltų, estakadų, viadukų ir po jais, tolimųjų šviesų neperjungimas į artimąsias šviesas tamsoje, likus iki atvažiuojančios priešpriešiais transporto priemonės mažiau kaip 150 metrų, važiavimo automagistralėse, taip pat žmonių vežimo taisyklių pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

3 p. Kelio ženklų ar ženklinimo, draudžiančių transporto priemonėms sustoti, stovėti, nesilaikymas, stovėjimas ant šaligatvio, kai nėra tai leidžiančių kelio ženklų, stovėjimas ant vejos, pėsčiųjų (dviračių) tako, stovėjimas vietoje, kurioje gali stovėti tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele pažymėtos transporto priemonės, stovėjimas tuneliuose, ant tiltų, viadukų ir po jais, pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 metrai prieš jas, kitose vietose, kur tai trukdo transporto ar pėsčiųjų eismui, važiavimo ar stovėjimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi