Lietuvoje

2016.04.22 18:17

Netolima ateitis: ar esame pasirengę gyventi senukų šalyje?

Dviejų milijonų nesiekianti populiacija, iš kurios milijonas – pensininkai. Tai yra realios prognozės mūsų šaliai. Ar norėtumėme tokios Lietuvos?

Specialistų teigimu, už 35 metų galima tikėtis tokio gyventojų skaičiaus mūsų šalyje. Anot jų, tam reikia atsakingai ruoštis, valstybės politika turėtų būti nukreipta keliomis esminėmis kryptimis.

„Reikia didinti išėjimo į pensiją amžių. Jeigu norime gyventi ilgiau, turime ilgiau dirbti. Kita priemonė – gimstamumo didinimas“, – teigia ekonomistas, Vilniaus universiteto (VU) profesorius dr. Teodoras Medaiskis.

Anot ekonomisto, Europos Sąjungos šalyse jau kurį laiką yra populiarinama politika, kalbanti apie darbo įsipareigojimų ir pareigų savo šeimai derinimą. T. Medaiskio teigimu, tokia politika Lietuvoje turėtų būti įgyvendinama efektyviau.

Demografės, VU profesorės dr. Dovilės Krupickaitės nuomone, tai, kad turi daug vaikų, užsienio šalyse yra vertinama. Lietuvoje, anot jos, požiūris į daugiavaikes šeimas yra neigiamas.

„Turėtų būti bendra nuostata, kad šeimoje turi būti mažiausiai trys vaikai“, – tikina D. Krupickaitė, pridurianti, kad, remiantis demografų tyrimais, Lietuvoje dažnai daugiau vaikų turi inteligentiškos šeimos, taip pat žemiausio socialinio sluoksnio šeimos.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.