Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.22 15:15

Dar vienas afganistanietis paprašė prieglobsčio Lietuvoje

15min.lt 2016.04.22 15:15

Afganistaniečio Basiro, kuris balandžio pradžioje jau buvo atskraidintas į Lietuvą ir jau yra įsikūręs Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, pėdomis bando pasekti ir kiti jo tautiečiai. Graikijoje tarp pabėgėlių dirbantis amerikietis žurnalistas Joshas Friedmanas paskelbė dar vieno afganistaniečio prašymą gauti prieglobstį Lietuvoje.

„Sveiki, Lietuvos žmonės, tikiuosi, kad jūs laikotės gerai. Aš esu Naziras Honaras iš Afganistano, tačiau dabar esu įstrigęs Graikijoje“, – videoįraše prisistatė jis.

N. Honaras teigė Afganistane bendradarbiavęs su Lietuvos kariais.

Vyras esą dirbo Jungtinių Tautų (JT) finansuotoje taikos ir integracijos programoje, o jam buvo patikėta pabandyti pasiekti, kad talibai sudėtų ginklus.

„YouTube“ nuotr.

Kaip to įrodymą pabėgėlis video įraše parodo 2012 metų sausį išduotą svečio kortelę, ant kurios yra Lietuvos ginkluotųjų pajėgų antspaudas.

„Prašau prieglobsčio Lietuvoje, nes labai glaudžiai dirbau su jais ir daug jiems padėjau. Tikiuosi, kad Lietuvos valdžia išgirs mano balsą ir padės man“, – teigė jis.

N. Honaras tikriausiai nori pakartoti savo tautiečio Basiro Usofi sėkmę.

B. Usofi, bendradarbiavęs su Lietuvos kariais Afganistane, ir iš jų išmokęs kalbėti lietuviškai, šiuo metu gyvena Pabėgėlių priėmimo centro Rukloje. Jam keli verslininkai jau siūlo darbą.

N. Honaro pagalbos prašymą paskelbęs amerikietis žurnalistas Joshas Friedmanas apie Graikijoje įstrigusius afganistaniečius, norinčius pasiekti Lietuvą, rašo tinklalapyje „Free Man Post“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi