Lietuvoje

2016.04.22 15:00

L. Linkevičius: agresyvi Rusijos politika – iššūkis visoms regiono šalims

LRT.lt2016.04.22 15:00

Agresyvi Rusijos politika – bendras iššūkis visoms regiono šalis, todėl jos turi veikti išvien, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Latvijoje vykusiame Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.

„Saugumo situacija regione, kurią neigiamai veikia agresyvi Rusijos politika ir veiksmai, kelia susirūpinimą ir yra bendras iššūkis visoms regiono šalims, todėl tik veikdami kartu galime pasiekti konkrečių rezultatų. Veiksmų su regiono partneriais derinimas ypač aktualus prieš liepos mėnesį vyksiantį NATO viršūnių susitikimą“, – teigė L. Linkevičius.

Lietuvos, Estijos, Latvijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrai Latvijoje aptarė saugumo situaciją regione, energetinio saugumo, migracijos, Rytų kaimynystės politikos ir kitus klausimus.

L. Linkevičius pažymėjo, kad susitikimas Jūrmaloje buvo gera galimybė regiono šalims aptarti bendrus iššūkius, pasiderinti veiksmus tolesniam regioninio bendradarbiavimo stiprinimui.

Susitikime aptartas Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių bendradarbiavimas reaguojant į vis dažnėjančias kibernetines atakas, kovojant su propaganda ir kitomis grėsmėmis.

Aptariant energetikos klausimus, ministras pabrėžė, kad ES kaimynystėje plėtojami atominės energetikos projektai turi atitikti tarptautinius branduolinės saugos standartus.

Taip pat buvo aptarti būdai toliau stiprinti energetinį saugumą diversifikuojant energetikos išteklių tiekimo šaltinius, tiesiant trūkstamas infrastruktūros jungtis, vykdant energetikos efektyvumo ir atsinaujinančios energetikos projektus.

„Nauji ES remiami energetikos infrastruktūros projektai turėtų skatinti energijos tiekimo šaltinių diversifikaciją ir stiprinti visų ES šalių narių energetinį saugumą, ko negalima pasakyti apie projektą „Nord Stream 2“, dėl kurio šiuo metu diskutuojama“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

L. Linkevičius susitikimo metu pabrėžė būtinybę nemažinti ES ambicijų Rytų partnerystės šalių atžvilgiu ir padėti joms žengti reformų keliu.

„Turime išlikti nuoseklūs gindami Ukrainos, Gruzijos, Moldovos ir kitų Rytų partnerystės šalių teisę kurti savo nepriklausomą ateitį ir raginame suteikti visą įmanomą paramą, įskaitant bevizį režimą Gruzijai ir Ukrainai bei laisvosios prekybos taikymą šalimis, pasirašiusiomis su ES Asociacijos sutartis“, – pažymėjo L. Linkevičius.

Susitikimas tokia sudėtimi vyksta jau ketvirtą kartą. Pirmasis vyko 2013 m. Gdanske, Lenkijoje. Šiais metais susitikimą organizuoja Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą koordinuojanti Latvija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.