Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.22 14:43

Teisingumo ministerijoje aptarta, kaip sekėsi kovoti su korupcija

LRT.lt 2016.04.22 14:43

Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti posėdyje, kuriam pirmininkavo šios komisijos pirmininkas teisingumo ministras Juozas Bernatonis, buvo pristatyta komisijos 2015 m. veiklos ataskaita bei 2016 m. veiklos prioritetai, rašoma ministerijos pranešime spaudai. 

Tai buvo pirmasis šios komisijos posėdis, kuriame dalyvavo ne tik valstybinių institucijų atstovai, bet ir verslo asociacijų deleguoti asmenys, komisijos nariais tapę šiais metais. 

Posėdžio metu kalbėta apie pernai Seimo patvirtintos Nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 m. programos vykdymą bei šios programos įgyvendinimo 2015–2019 m. tarpinstitucinio plano įgyvendinimą. Aptarti ir įvertinti atlikti darbai bei jų rezultatai, įvardinti pagrindiniai šių metų darbai iš iššūkiai. 

„Naujos Lietuvos kovos su korupcija strategijos įgyvendinimas sėkmingai įsibėgėja, todėl šiame etape ypač aktualus konstruktyvus ir rezultatyvus institucijų bendradarbiavimas, taip pat svarbi verslo atstovų pagalba, nuomonė ir aktyvus įsitraukimas į su tuo susijusius procesus“, – sako ministras J. Bernatonis. 

Tarpžinybinė komisija taip pat nagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtą informaciją apie korupcijos problemas ir jos pasireiškimo mechanizmus viešojo sektoriaus srityse. Šioje informacijoje buvo išskirtos viešojo sektoriaus sritys, kuriose yra fiksuojama daugiausia korupcijos veiksnių. Tokios sritys – viešieji pirkimai, žemėtvarka, verslo priežiūra, aplinkos apsauga, sveikatos ir socialinė apsauga, teisėkūra ir politinė veikla, teisingumo vykdymas. 

Primintina, kad šios sritys yra įvardintos, kaip neatspariausios korupcijai ir Nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 m. programoje. Joms yra ir turi būti skiriamas didžiausias dėmesys įgyvendinant antikorupcines priemones ir veiksmus. Komisijos posėdyje buvo sutarta, kad institucijos siekdamos diegti aukštesnius antikorupcinius standartus turi skatinti skaidrumą ir atvirumą jų vykdomuose procesuose, gerinti valdymo kokybę, didinti darbuotojų sąmoningumą ir visuomenės kontrolės galimybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi