Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.22 13:27

Lietuvos kariuomenė dėl tuberkuliozės tikrina visus karius

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.22 13:27

Lietuvos kariuomenė dėl tuberkuliozės tikrina  visus šiuo metu tarnaujančius karius. Tai daryti nuspręsta po to, kai dviem Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje  tarnaujantiems šauktiniams įtarta tuberkuliozė.

Abu kariai  šiuo metu yra stacionarizuoti  Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės filiale papildomam  ištyrimui ir diagnozės patvirtinimui. Būrys, kuriame tarnauja įtariami susirgę kariai,  izoliuotas.  Kariams  liga įtarta atliekant sveikatos patikrinimą. 

„Įvertinus gautus duomenis ir siekiant užtikrinti saugias tarnybos sąlygas, nuspręsta pasitelkti civilinių sveikatos įstaigų pajėgumus ir visiems  šiuo metu tarnaujantiems nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams atlikti plaučių rentgeno nuotraukas. Šis papildomas tyrimas bus atliekamas ir visiems jaunuoliams, kurie planuoja atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.  Tam iš Krašto  apsaugos ministerijos biudžeto bus  skirta  apie 150 tūkst. eurų“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai cituojamas ministras Juozas Olekas. 

Iki šiol dėl galimo sirgimo tuberkulioze buvo periodiškai tikrinami visi profesinės karo tarnybos kariai ir asmenys, ketinantys jais tapti. 

Į Kęstučio batalioną penktadienį planuoja atvykti Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus atstovai.

Prieš keletą savaičių tuberkuliozės atvejis buvo nustatytas Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (Kaunas).  Po šio įvykio bataliono kuopos, kurioje buvo nustatytas tuberkuliozės atvejis, tarnaujantiems nuolatinės privalomosios pradinės privalomosios pradinės karo tarnybos ir profesinės karo tarnybos kariams  tyrimai dėl tuberkuliozės.  

Toliau bus atliekami ir kitų batalione tarnaujančių šauktinių ir profesinės karo tarnybos karių bei civilių,  dirbančių batalione, prevencinis patikrinimas.   Daugiau atviros tuberkuliozės formos  atvejų Inžinerijos  batalione nenustatyta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi