Lietuvoje

2021.02.12 18:09

Teismas konfiskavo 17 šunų iš neteisėtai ir netinkamai juos laikiusio veisėjo

BNS2021.02.12 18:09

Šiaulių apygardos teismas nusprendė konfiskuoti 17 šunų iš neteisėtai ir netinkamai juos laikiusio veisėjo, penktadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Pasak VMVT, teismas pripažino, kad tarnybos specialistai teisingai kvalifikavo bei tinkamais įrodymais pagrindė visus gyvūnų laikytojui inkriminuotus administracinius nusižengimus, susijusius su neteisėtai vykdyta veisimo veikla ir žiauriu elgesiu su gyvūnais.

Patikrinimą vienoje Šiaulių rajone sodyboje VMVT specialistai, bendradarbiaudami su gyvūnų teisių aktyvistais, atliko pernai rugsėjį.

Jo metu nustatyta, kad ne visiems augintiniams jų laikymo vietoje buvo užtikrinamos bent minimalios gerovės sąlygos – jų judėjimo laisvė buvo suvaržyta, nelegalioje veisykloje gyvūnai laikyti antisanitarinėmis sąlygomis, pažeidžiant reikalavimus. Be to, šunims nesuteikta būtinoji veterinarinė priežiūra.

VMVT inspektoriai tuomet nusprendė šunis paimti iš laikytojo ir organizavo laikiną jų priežiūrą gyvūnų globos namuose, iki teismas išspręs gyvūnų konfiskavimo klausimą.

Tarnybos teigimu, šiuo metu teismuose yra nagrinėjamos dar šešios bylos dėl 230 augintinių konfiskavimo iš laikytojų, dėl užfiksuotų veisimo ir žiauraus elgesio bei gyvūnų nepriežiūros faktų.

„Be jau minėtų bylų, atsiranda vis naujų atvejų, nes nustačius, kad gyvūnai laikomi netinkamomis sąlygomis, įtariamas žiaurus elgesys su gyvūnais, VMVT skiria ne tik pinigines nuobaudas, tačiau siekia ir gyvūnų konfiskavimo“, – rašoma tarnybos pranešime.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5