Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.23 18:11

Kaip padėti katei nugalėti stresą, kilusį dėl naujos aplinkos?

Pasikeitusi gyvenama aplinka katei yra pats didžiausias stresas, koks tik gali būti jos gyvenime, sako kačių elgesio ekspertė Indrė Kievišaitė. Jos teigimu, nugalėti stresą katei galėtų padėti feromonai.

Katė, šeimininkams persikrausčius į naujus namus, nusprendė prie miegamojo durų kas vakarą rengti solo koncertą – su tokia problema į laidą „Mūsų gyvūnai“ kreipėsi žiūrovė.

„Mūsų katė Miciukė yra 6 metų amžiaus. [...] Ji visą laiką nori būti šalia. [Anksčiau] visuomet miegodavo kartu. [...] Dabar persikraustėme į didžiulį namą, kur yra labai daug erdvės. Labai norėtume miegoti dviese, t. y. ne su ja. Ir susiduriame su labai didele problema – ji tiesiog neleidžia uždaryti miegamojo durų.

Ji visą naktį kniauka, dainuoja, drasko duris, veržiasi ir visaip kitaip bando pas mus patekti. Norėtume, kad ji turėtų savo vietą, kuri nėra mūsų miegamajame“, – pasakoja Micės šeimininkė Vilija Stadalnykienė.

Tad ką daryti, jei katė nenori miegoti jai numatytoje vietoje ir braunasi į šeimininkų miegamąjį?

Kačių elgesio ekspertė, veterinarijos gydytoja Indrė Kievišaitė pastebi, kad Micė yra suaugusi katė, kurios elgesys – visiškai susiformavęs ir kuri pripratusi būti mažose erdvėse.

„Dabar viskas pasikeitė – aplinka, gyvenamas plotas, baldai. Kadangi katės yra teritoriniai gyvūnai, absoliučiai pasikeitusi gyvenama aplinka katei yra pats didžiausias stresas, koks tik gali būti jos gyvenime“, – aiškina specialistė.

Ji Micės šeimininkei pataria visų pirma išbandyti feromonus.

Plačiau apie tai, kaip feromonai gali padėti pakeisti katės elgesį, bei daugiau patarimų – LRT TELEVIZIJOS laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi