Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.22 11:38

Įtaka Seimui: pasiūlymus teikiančių 17 kartų daugiau nei registruota lobistų

BNS 2016.04.22 11:38

Įstatymus priiminėjančių Seimo narių sprendimus pastaraisiais metais siekė paveikti 10 registruotų lobistų ir 635 suinteresuotos grupės ar asmenys.

Ekspertų teigimu, tokie duomenys atskleidžia, kad noras daryti įtaką parlamentarams – didžiulis, ir oficialūs skaičiai neatspindi realios padėties, nes tikrasis poveikio mastas gali būti tik nuspėjamas, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Su korupcija kovojančios tarptautinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) sukurtoje Seimo stebėsenos svetainėje ManoSeimas.lt skelbiamais duomenimis, pasiūlymus parlamentarams teikiančių asociacijų ir kitų suinteresuotų asmenų šiuo metu yra 17 kartų daugiau nei registruotų lobistų, o daryti poveikį jie siekė 63 kartus dažniau.

TILS, išanalizavusi per dvi pastarąsias Seimo kadencijas parlamento interneto svetainėje viešinamus dokumentus, nurodo, kad nuo 2008 metų iki dabar Seimui pasiūlymus teikė 10 iš 36 registruotų lobistų, 368 valdžios institucijos bei 635 suinteresuoti fiziniai ir juridiniai asmenys. Ekspertų teigimu, dažniausiai įtakos siekiama energetikos, farmacijos ir sveikatos apsaugos, statybos bei alkoholio ir tabako gaminių rinkose, o įtaką sprendimus priimant daro asociacijos, ne pelno siekiančios organizacijos, įmonių savininkai, viešųjų ryšių agentūros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16