Lietuvoje

2013.03.13 08:39

Konservatoriai pešasi dėl N. Puteikio

DELFI.lt 2013.03.13 08:39

Dėl parlamentaro Naglio Puteikio tarp konservatorių plieskiasi nesantaika. Rietavo konservatoriai, nepaisydami partinės drausmės prievaizdų, į partijos pirmininkus kelia jo kandidatūrą.

Dėl parlamentaro Naglio Puteikio tarp konservatorių plieskiasi nesantaika. Rietavo konservatoriai, nepaisydami partinės drausmės prievaizdų, į partijos pirmininkus kelia jo kandidatūrą.

Kaip antradienį dienraščiui „Lietuvos žinios“ patvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Rietavo skyriaus pirmininkas Juras Beinušauskas, kandidatu į partijos pirmininkus jų bendruomenė iškėlė Seimo narį N. Puteikį.

Tačiau prieš dvi savaites partijos Priežiūros komitetas, atsižvelgdamas į TS-LKD Klaipėdos miesto skyrių sueigos pirmininko Arūno Barbšio skundą dėl netoleruotino parlamentaro elgesio, N. Puteikiui kurį laiką uždraudė eiti vadovaujamas pareigas partijos struktūrose.

TS-LKD Rietavo skyriaus pirmininkas J. Beinušauskas tvirtino, kad parlamentaro N.Puteikio kandidatūra į partijos pirmininkus iškelta demokratiniu būdu. „Atsirado iniciatyvinė grupė, kuri palaikė jo kandidatūrą. Įvyko demokratinis procesas ir iš trijų kandidatų buvo išrinktas N. Puteikis“, – sakė J. Beinušauskas. Jo teigimu, draudimą N. Puteikiui eiti vadovaujamas pareigas TS-LKD struktūrose priėmė partijos Priežiūros komitetas, tačiau kelti jo kandidatūrą skyriams anaiptol neuždrausta. Užrūstinti partijos vadovybę dėl šio žingsnio rietaviškiai taip pat nebijo. „Mūsų partija ne nacionalsocialistinė ir ne komunistinė. Tai – demokratiška politinė jėga“, – pabrėžė J. Beinušauskas.

TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas parlamentaras Arvydas Anušauskas rietaviškių sprendimo iškelti N. Puteikio kandidatūrą į partijos pirmininkus vakar nepanoro komentuoti. „Skyrius gali kelti kokius tik nori kandidatus“, – lakoniškai tvirtino jis.