Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.21 16:41

Raseinių taryba dėl mero dar sykį kreipėsi į teismą

BNS 2016.04.21 16:41

Raseinių taryba teiks dar vieną kreipimąsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT), kad šis įvertintų, ar „darbietis“ Algirdas Gricius, nepaisydamas tarybos pavedimų, nesulaužė priesaikos.

Tokiam sprendimui, kurį parengė dėl mero atstatydinimo sudaryta komisija, ketvirtadienį pritarta 13 tarybos narių balsų dauguma, 6 buvo prieš.

LVAT trečiadienį pradėjo nagrinėti ankstesnį tarybos prašymą dėl galimo mero priesaikos sulaužymo ir įgaliojimų nevykdymo. Šįkart į teismą taryba nusprendė kreiptis dėl mero pateikto atsiliepimo Šiaulių apygardos administraciniame teisme nagrinėjamoje byloje, kurioje buvęs administracijos direktorius „tvarkietis“ Algimantas Mielinis ir buvusi vicemerė „darbietė“ Gitana Rašimienė skundžia tarybos sprendimą juos atleisti kaip neteisėtą. Meras nurodė palaikantis skundą, nors taryba nusprendė su skundu nesutikti ir įpareigojo merą apie tai informuoti teismą.

Tarybos nariai nurodo, kad meras, teikdamas atsiliepimą teismui, veikė ne tarybos, o savo vardu.

„Galvoju, kad šitas jūsų kaltinimas, kad pažeidžiau vieną ar kitą įstatymą, tikrai yra niekinis. Nebijau eiti nei į vieną teismą ir nebijosiu gindamas įstatymus ir rajono gyventojų interesus. Nebijau ir nebijosiu jūsų primetamos valios, kurios niekada nevykdysiu (...), dirbau ir dirbsiu vadovaudamasis Lietuvos įstatymais. Ir tai, kad pateikiau vienus ar kitus atsiliepimus - tą man leido įstatymas padaryti“, - tarybos nariams ketvirtadienį teigė meras.

Kreipimąsi rengs ir teisme savivaldybei atstovaus komiteto „Rasai“ narys Rosvaldas Kunickas ir liberalas Česlovas Kenstavičius.

Prieš dvi savaites Raseinių taryba nusprendė, kad A. Gricius pažeidė Vietos savivaldos įstatymą, nevykdė jam priskirtų funkcijų, tokiu būdu jis galėjo sulaužyti priesaiką. Jis esą apribojo tarybos kompetenciją ir trukdė iš pareigų atleisti savivaldybės administracijos direktorių, delsė pasirašyti tarybos priimtus nutarimus.

LVAT trečiadienį pradėjo nagrinėti tarybos narių kreipimąsi ir išvadą žada pateikti gegužės viduryje.

Tai yra pirmoji inicijuota mero atstatydinimo procedūra po tiesioginių mero rinkimų.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, mero atstatydinimo procedūrą galima pradėti, jeigu jis sulaužė priesaiką arba nevykdo įstatymuose nustatytų įgaliojimų. Iniciatyvą turi pareikšti ne mažiau kaip trečdalis savivaldybės tarybos narių.

Įteisinus tiesioginius merų rinkimus buvo apsunkinta ir jų pašalinimo procedūra – nebeužtenka tarybos narių balsavimo, būtina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išvada. Jeigu teismas nusprendžia, kad priesaika nebuvo sulaužyta, įstatymai nepažeisti, atstatydinimo procedūra nutraukiama. Jeigu padaroma priešinga išvada, savivaldybės taryba trijų penktadalių tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad meras neteko savo įgaliojimų. Pritrūkus balsų, meras lieka poste.

Po pernai vykusių savivaldos rinkimų Raseiniuose valdančiąją koaliciją sudarė septyni „darbiečiai“, septyni socialdemokratai ir trys „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai iš 25 tarybos narių. Gruodį dėl nesutarimų iš koalicijos pasitraukus socialdemokratams, suburta nauja dauguma, kurią be socialdemokratų sudaro konservatorių, liberalų, visuomeninių rinkimų komitetų „Rasai“ ir „Tavo Raseiniai“ atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi