Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.21 18:30

V. Puteikis apsisprendė, su kokia partija eis į Seimo rinkimus

Seimo narys Naglis Puteikis ir jo komanda, nepavykus įregistruoti Neapmokestinamųjų pajamų didinimo (NPD) partijos, susitarė Seimo rinkimuose dalyvauti su Centro partija. „Dabar mūsų neįregistruotos partijos skyriai pildo anketas ir stoja į Centro partiją. Rinkimuose dalyvausime kartu, sudarę vieną sąrašą, kuris vadinsis Centro partijos sąrašas“, – LRT.lt sakė N. Puteikis.  

Maždaug po pusantro mėnesio vyks Centro partijos suvažiavimas, kurio metu susijungs 3 tūkst. neįregistruotos NPD partijos kandidatų ir 2,1 tūkst. centristų.

Pasak N. Puteikio, Centro partijos vadovybė jam jau pasiūlė būti rinkimų sąrašo lyderiu, bet tai dar turės patvirtinti partijos suvažiavimas.

„Jie mus pakvietė ir pasiūlė geriausias sąlygas. Vaizdžiai pasakius, padavė automobilio raktelį, pasakė, kad jis – kieme, kuro bakas pilnas, galima važiuoti į rinkimus. Kita vertus, su Centro partijos įkūrėju šviesios atminties Romualdu Ozolu dar iki nepriklausomybės atkūrimo pradėjome paminklosauginę veiklą tyrinėdami piliakalnius. Todėl žmogiškai Centro partija man priimtina“, – apie savo apsisprendimą kalbėjo N. Puteikis.  

Kas po suvažiavimo stos prie Centro partijos vairo, jis nepanoro kalbėti, tvirtindamas, jog tokios kalbos dar ankstyvos. Esą iki suvažiavimo būtina atlikti daug „techninių darbų“.

Šiuo metu Centro partijai vadovauja Klaipėdos universiteto dėstytojas, psichofiziologas Albinas Stankus – centristas dar nuo tų laikų, kai 1993 m. Centro sąjungą [2003 m. panaikinta, bet po kurio laiko buvo sukurta Centro partija – LRT.lt] kūrė jos ideologas, filosofas, Kovo 11-osios akto signataras R. Ozolas.

„Mes jau metus laiko su N. Puteikiu bendradarbiaujame, tik to neskelbėme. Aš Palangoje gyvenu, dėstau Klaipėdos universitete, jis pajūryje gyvena. Gal jam netiko kitų partijų lyderiai ar ideologija. Mūsų ideologija – kieta. Taip mus sutvarkė ir išmokė R. Ozolas. Tokios pozicijos ir laikomės, bet tai mus ir stabdo šiais laikais“, – sakė A. Stankus.

Pats A. Stankus taip pat ruošiasi Seimo rinkimams, nors jis labiau išmano savivaldybių reikalus, nes šešias kadencijas yra buvęs Palangos miesto tarybos nariu. Centristų senbuvis  neatmetė galimybės, kad partijos rinkimų sąrašo lyderio poziciją užleis N. Puteikiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi