Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.21 14:46

Premjeras pripažintas nukentėjusiuoju dėl pokalbių paviešinimo

BNS 2016.04.21 14:46

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pripažintas nukentėjusiuoju ikiteisminiame tyrime dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbių telefonu su politikais stenogramų paviešinimo.

„Aš kreipiausi į Generalinę prokuratūrą, vyksta ikiteisminis tyrimas ir aš esu pripažintas nukentėjusiuoju“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.

Motyvuodamas šiuo teisiniu statusu vyriausybės vadovas sakė negalįs komentuoti parlamentarų iniciatyvos pradėti parlamentinį tyrimą „dėl manipuliavimo viešojoje erdvėje“ ikiteisminio tyrimo duomenimis.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad ministras pirmininkas ikiteisminiame tyrime dėl pokalbių paviešinimo pripažintas nukentėjusiuoju. Ji taip pat sakė, kad nukentėjusiuoju pripažintas ir Druskininkų meras.

Balandžio pradžioje nukentėjusiuoju šiame tyrime patvirtino esantis aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Pasak E. Martinonienės, įtarimai šiame tyrime kol kas niekam nepareikšti.

Gavę nukentėjusiojo statusą, premjeras ir aplinkos ministras tyrime įgijo įvairių teisių, pavyzdžiui, teikti įrodymus, prašymus, reikšti nušalinimus, skųsti teisėsaugos institucijų veiksmus.

Pagal įstatymus, nukentėjusysis taip pat privalo duoti parodymus ir atsako už melagingus parodymus kaip liudytojas.

Generalinė prokuratūra tyrimą dėl stenogramų paviešinimo teisėtumo pradėjo kovo pradžioje po to, kai vasario pabaigoje buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neteisėto poveikio rengiant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo.

Sprendime nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris pateko žiniasklaidai, pateikiamos Druskininkų mero pokalbių išklotinės su vyriausybės nariais, kanceliarijos darbuotojais.

Paviešintos pokalbių išklotinės parodė, kad aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas Druskininkų merui Ričardui Malinauskui žadėjo padėti sutvarkyti su vyriausybės nutarimu susijusius reikalus.

Stenogramose matyti, kad vyriausybės nutarimo priėmimo reikalus su K .Trečioku meras R. Malinauskas pernai telefonu derino kelis kartus, sakydamas, jog tai būtų naudinga teisme. Tuo metu vyko teismo procesas dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi