Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.21 18:11

Darbo migrantams Lietuvoje – Europoje analogų neturintis infocentras

Lietuvos–Lenkijos pasienyje ketvirtadienį atidaromas pirmasis Europoje informacinis centras, kuriame informacija bus teikiama komandiruojamiems darbuotojams ir darbo migrantams – daugiausiai tolimųjų reisų vairuotojams. Konsultuojama bus darbo apskaitos, darbo sąlygų ir kitais klausimais.

„Jie galės gauti bent minimalią informaciją apie darbo santykius – ko jie galėtų tikėtis, kokios yra jų teisės ir pareigos. (...) Be to, jei centras nedirbs, yra nurodyta informacija šešiomis kalbomis, kur galima kreiptis“, – teigia Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos vicepirmininkas Audrius Cuzanauskas.

Anot jo, vieta Kalvarijų pasienio kontrolės punkte pasirinkta dėl to, kad ten nuolat yra didelis automobilių srautas bei labai didelė mašinų stovėjimo aikštelė, tad infocentro paslaugomis galės pasinaudoti vis daugiau sunkiasvorių automobilių vairuotojų.

Tuo matu Valstybinės darbo inspekcijos vadovas Gintaras Čepas džiaugiasi, kad infocentras pasitarnaus ir jo vadovaujamai institucijai, kuri pagal gaunamas užklausas galės efektyviau organizuoti savo darbą.

Daugiau apie infocentrą – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi