Lietuvoje

2021.02.11 18:45

Sinoptikė apie ateinančią savaitę: po šiltesnio savaitgalio sulauksime saulėtų, tačiau ženkliai šaltesnių orų

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.02.11 18:45

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė LRT RADIJUI sako, kad ateinančią savaitę snyguriuos beveik kasdien, ypač prie jūros, o šaltis turėtų bent jau šiomis dienomis kažkiek atlėgti. Vis tik kitos savaitės pradžioje, anot sinoptikės, ir vėl paspaus stipresnis šaltukas. Rytų Aukštaitijoje naktimis šaltukas kandžiosis stipresniu nei 20 laipsnių šalčiu.

Sinoptikė penktadienį šalyje prognozuoja pustymą, kuris jau neturėtų stebinti nei gyventojų, nei kelininkų, nei eismo dalyvių. „Vėjas išliks gan stiprus – 8– 11 m/s. O kai kur ir iki 14 m/s. Penktadienio naktį oro temperatūra kris nuo 12 iki 17 laipsnių šalčio, o dieną bus 8–13 laipsnių žemiau nulio. Tik pajūryje bus šilčiau – 4– 5 laipsniai šalčio“, – tikina I. Marcinonienė.


Šeštadienį „nedidelio sniegelio“ sulauks vakariniai šalies rajonai, tikina LHMT vyriausioji specialistė. Dienos metu, pasak jos, sniego gali sulaukti ir šiaurės vakariniai šalies rajonai. „Tačiau tas sniego kiekis tikrai bus nedidelis, – ramina sinoptikė. – Tačiau sniego pustymo ir pūgų neišvengsime. Vėjas atsisuks iš šiaurės vakarų ir bus gan stiprokas. Prie jūros vėjas gali įsismarkauti iki 15– 17 m/s.

Šeštadienio naktį oro temperatūra svyruos tarp 10– 15 laipsnių šalčio. Rytų Aukštaitijoje gali paspausti ir 17 laipsnių šaltis. O dieną jau pajusime ženkliai šiltesnį orą – šalyje vyraus 3–8 laipsnių šaltis. Vakarų Lietuvoje, ypač prie jūros, dvelks atodrėkiu. Žemaitijoje bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 0. O pajūryje nuo 0 iki 1 laipsnio šilumos.“

Orai. Šaltis trauktis neketina – bus ir sniego, ir žvarbos

Sekmadienio naktis bus gana šilta, prognozuoja I. Marcinonienė. Pasak jos, sekmadienio dieną orai nesikeis ir bus panašūs į šeštadienio. „Naktį bus tik 7–12 laipsnių šalčio. O štai dieną sulauksime tokių pat orų, kaip ir šeštadienį“, – sako pašnekovė.

Po lengvo atokvėpio savaitgalį, nauja savaitės pradžia vėl primins žiemos šalčius. Jau pirmadienį pajusime grįžtantį šaltį, tvirtina sinoptikė.

„Sniego daugiau sulauks vakariniai rajonai. Vis tik jau nuo pirmadienio dienos stiprės aukšto slėgio sritis nuo Skandinavijos. Tas anticiklonas atsisuks į mus šaltąja puse – pūs šiaurys. O tai reiškia, kad spaus didesnis šaltukas, kurį pirmiausia pajaus rytinės Aukštaitijos gyventojai. Čia oro temperatūra kris iki 18 laipsnių šalčio. Vakariniuose rajonuose vyraus švelnesnė oro temperatūra – 6–11 laipsnių šalčio.

Pirmadienio dieną mūsų šalyje vyraus 7–12 laipsnių šaltis. Prie jūros, kaip jau įprasta, ir vakariniuose rajonuose, paspaus švelnesnis šaltukas – bus vos 3–5 laipsniai žemiau nulio“, – prognozuoja I. Marcinonienė.

Antradienį ir trečiadienį aukšto slėgio sritis susijungs su dar viena tokia pačia, tad, anot sinoptikės, susidarys galingas anticiklonas. I. Marcinonienė tikina, kad sulauksime saulėtų, tačiau šaltesnių orų.

„Sulauksime gan intensyvios saulės. Kai kam net reiks pasirūpinti akiniais nuo jos, – įspėja pašnekovė. – Nepaisant saulėtų orų, šaltukas vis labiau spaus. Rytinėje Aukštaitijoje vėl gali grįžti tokios orų temperatūros, kuomet šaltukas spustels ir žemiau 20 laipsnių šalčio.“

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.


Orai. Šaltis trauktis neketina – bus ir sniego, ir žvarbos

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00