Lietuvoje

2016.04.21 09:23

Premjeras apžvelgs svarbiausius vyriausybės nuveiktus darbus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.21 09:23

Premjeras Seime ketvirtadienį pristatys vyriausybės 2015 metų veiklos ataskaitą. Kaip vieną svarbiausių pasiekimų Algirdo Butkevičiaus vadovaujama vyriausybė mato didėjančias gyventojų pajamas. Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius svarstymo išvakarėse pareiškė, kad vyriausybė neadekvačiai suvokia situaciją šalyje.

Vyriausybės spaudos tarnybos išplatintame pranešime rašoma, kad 2015-ieji buvo išskirtiniai metai Lietuvai:įvestas euras, sėkmingai įgyvendinti „NordBalt“ ir „LitPol Link“ elektros jungčių projektai, rekordiškai augo užsienio investicijos. Taip pat teigiama, kad pernai valstybės ir savivaldybių biudžetai 2,3 procento viršijo prognozuotą pajamų lygį, o 58 savivaldybės iš 60 bene pirmą kartą įvykdė ar viršijo pajamų planus, taip pat vienu veiklos rezultatų įvardijama sumažinta šešėline ekonomikos dalis. 

Kaip vieną svarbiausių pasiekimų vyriausybė mato didėjančias gyventojų pajamas.  Ataskaitoje atkreipiamas dėmesys, kad Lietuva 2015-aisiais sustiprino savo pozicijas įvairiuose tarptautiniuose reitinguose. Pasaulio ekonomikos forumo, konkurencingumo ar „Doing business“ verslumo indeksų skalėse Lietuva konkurencingumo reitinge užima aukščiausią iki šiol turėtą – 36 – poziciją.

Tačiau Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus teigimu, ataskaitoje pateiktos smulkmenos ir esą vyriausybė neadekvačiai suvokia situaciją ir nenori kalbėti apie esmines problemas. 

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda „Lietuvos žinioms“ teigė, kad  vyriausybė už pernykščius darbus būtų verta tvirto aštuoneto iš dešimties. Pasak jo, daugiausia pagyrų nusipelno jos veikla energetikos srityje, kur buvo tvarkingai pabaigti anksčiau pradėti projektai ir tai yra didelis žingsnis energetinės nepriklausomybės link.

Premjero pristatomą 2015 metų Vyriausybės veiklos ataskaitą tiesiogiai nuo 12 valandos transliuos LRT TELEVIZIJA ir LRT KULTŪROS kanalas bei LRT RADIJAS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.