Lietuvoje

2013.03.12 20:44

Kova dėl I. Matijošaitienės gyvybės: atlikta trečia operacija

Jurgita Šakienė, Diena.lt2013.03.12 20:44

  Kauno verslininko ir politiko Visvaldo Matijošaičio žmona Irena antradienio rytą savo namuose patyrė labai sunkią traumą. Ji gydoma Kauno klinikose.  

Kauno verslininko ir politiko Visvaldo Matijošaičio žmona Irena antradienio rytą savo namuose patyrė labai sunkią traumą. Ji gydoma Kauno klinikose.

„Moters būklė labai sunki. Jos patirtos traumos pavojingos gyvybei“, – teigė Kauno klinikų atstovė spaudai Milda Dambrauskienė.

Pasak jos, I. Matijošaitienei lūžo kaukolės pamatas, ėmė kraujuoti į galvos smegenis, taip pat lūžo stuburo juosmeninės dalies slankstelis. Dėl galvos smegenų tinimo atlikta neurochirurginė operacija.

Papildyta 17 val.: Antradienį apie 17 val. vakaro I. Matijošaitienės būklė tebebuvo kritinė. Ji gydoma Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriuje.

V. Matijošaitis, bendraudamas su portalo kaunodiena.lt žurnalistais, sunkiai tvardė emocijas.

„Žmona ryte laiptais leidosi į pirmą aukštą ir nukrito. Aš tuo metu dar miegojau. Išgirdau, kaip kažkas dunktelėjo. Supratau, kad atsitiko kažkas negero“, – virpančiu balsu pasakojo nelaimės priblokštas verslininkas.

„Medikai atliko dvi galvos operacijas. Ji guli komoje“, – sakė V. Matijošaitis.

Papildyta 19 val.: Apie 18.10 val. I. Matijošaitienei Radiologijos klinikoje buvo atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Po kompiuterinės tomografijos tyrimo paaiškėjo, kad moteriai prireiks dar vienos, jau trečios operacijos.

„Toliau tinsta smegenų skilveliai, reikia lįsti giliau ir daryti drenažą“, – delfi.lt sakė V. Matijošaitis.

Papildyta 20:14: Šiek tiek prieš 20 val. I. Matijošaitienė išvežta iš operacinės. Delfi.lt duomenimis, į moters smegenis buvo įvesti du kateteriai, kuriais nubėga smegenyse besikaupiantys skysčiai.

„Po operacijos gydytojai paaiškino, kad daugiau operacijų atlikti negalima. Tai buvo paskutinė operacija. Medikai teigė, kad situacija yra prasta“, – delfi.lt sakė V. Matijošaitis ir atsiduso, jog belieka laukti rytojaus.

Stiprią galvos traumą patyrusiai moteriai sukelta dirbtinė koma.

Sužinojęs apie mamą ištikusią nelaimę iš komandiruotės Kazachstane skubiai grįžta jaunesnis Matijošaičių sūnus Dainius. Jį žinia pasiekė vos nusileidusį Alma Atoje. „Tik nuskrido, persėdo į kitą lėktuvą ir grįžta“, – antradienio popietę portalui kaunodiena.lt sakė V. Matijošaitis.

Sūnus Šarūnas į tėvų namus atbėgo dar prieš atvykstant greitosios pagalbos medikams.

55 metų I. Matijošaitienė yra Kauno miesto tarybos narė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt