Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.20 23:37

Prie Seimo susirinkę jaunuoliai ragino legalizuoti kanapes

Prie Seimo susirinkęs jaunimas ragino pradėti diskusiją dėl leidimo naudoti kanapes medicininiams tikslams ar pramonėje. Medikai kategoriški – marihuanos vartojimas pratina prie narkotinių medžiagų ir skatina šizofreniją

„4/20“ – skaičiai, simbolizuojantys balandžio 20-ąją, dieną, kai „žolės“ šalininkai visame pasaulyje jau nuo 1970 m. susirenka aptarti aktualijų, susijusių su marihuanos legalizavimu.

Dar prieš penkerius metus jaunimas rinkosi prie Seimo ir ragino pradėti diskusiją dėl leidimo kanapes vartoti medicinos reikmėms. Seimas prieš kelerius metus yra leidęs Lietuvoje auginti pluoštines kanapes. Tuo metu marihuanos vartojimas legalizuotas keliose Pietų Amerikos ir Europos valstybėse, kai kur Jungtinėse Valstijose.

„Tai yra labai vienpusiški straipsniai ir informacija, nėra objektyvios informacijos. Reikia pradėti diskutuoti“, – teigia „Žaliojo žiedo“ draugijos narys Mantas Ramonas. Paklaustas, ar pats rūko ir ar nemano, kad rūkyti marihuaną yra blogai, M. Ramonas atsakė, kad yra rūkęs, kai gyveno Olandijoje. Pasak jo, vaikai neturėtų rūkyti kanapių, o atsakingi žmonės turėtų galimybę pasirinkti.

Tačiau esama ir kitokios nuomonės.             

„Tas, kas leido šitą susibūrimą, taip ūkiškai tariant, arba durnelis, arba Lietuvos piliečių priešas, todėl kad čia pirmas žingsnis į šitų narkotikų legalizaciją. Aš nežinau, kas šitą leido. Meras? Tai va, ponas mere, mūsų jaunimą stumiate į narkomanijos liūną, maža to, kad esame prasigėrusi valstybė, mes dabar tapsime ir narkomanų valstybe“, – piktinasi Andrius.

„Visuomenė susipainioja ir galvoja, kad rūkydama tą kabutėse žolę pagis nuo vėžio ar dar nuo kažkokių ligų, tai nieko panašaus. Atvirkščiai, rūkomos kanapės sukelia ir priklausomybę, ir dar daugiau. Yra švedų padarytas tyrimas, kur 35 m. buvo stebėta maždaug 50 tūkst. Švedijos gyventojų, ir ten pakankamai aiškūs rezultatai, kad žmonės, kurie vartojo marihuaną, dažniau sirgo šizofrenija“, – aiškina Sveikatos mokslų universiteto profesorius Aurelijus Veryga.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro praėjusių metų duomenimis, nors Lietuvos jaunimas yra tarp mažiausiai kanapių produktais besisvaiginančiųjų bendrijoje, 5 proc. apklausus tikino per pastaruosius metus vartoję šių kvaišalų. Tuo tarpu bent kartą jų ragavo penktadalis 15–16 metų jaunuolių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi