Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.20 15:16

VTEK neįžvelgė V. Baltraitienės interesų konflikto NŽT vadovo konkurse

BNS 2016.04.20 15:16

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) neįžvelgė ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės interesų konflikto dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) konkurso, kurį laimėjo ministrės pažįstamos šeimos dukra Daiva Mūrienė.

„Komisijos nuomone, aplinkybė, kad ministrė ir D. Mūrienės tėvai buvo ir tebėra susiję darbo reikalais ir politinėmis pažiūromis nėra pakankamas pagrindas interesų konfliktui kilti priimant sprendimus dėl D. Mūrienės“, – BNS sakė VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė.

Pateikti rekomendaciją VTEK prašė pati ministrė.

Pasak VTEK atstovės, valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims įstatymas draudžia priimti sprendimus dėl artimų asmenų, o jais laikomi sutuoktinis, sugyventinis, partneris, vaikai, tėvai, broliai ir seserys.

„Pagal šį įstatymą, D. Mūrienė ministrei nėra artimas asmuo. Kitas dalykas, kad V. Baltraitienė nenurodė, kad ją ir D. Mūrienę sietų kiti šališkumą galintys lemti ryšiai, pavyzdžiui, teisminiai ginčai, piniginiai įsipareigojimai ir panašiai“, – sakė ji.

D.Mūrienė konkursą laimėjo balandžio 7 dieną, surinkusi 7,25 balo. Konkurso rezultatus teismui apskundė teisininkas Liudvikas Ragauskis, surinkę 6,12 balo ir su kitu pretendentu pasidalinęs 3–4 vietas. Teismas jam leido iki balandžio 29 dienos šalinti skundo trūkumus ir tikslinti reikalavimus.

Kaip ir ministrė V. Baltraitienė, D. Mūrienės tėvas, Gūdžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas yra Darbo partijos narys, jis teigia bendraujantis su ministrės vyru Regimantu Baltraičiu. D. Mūrienės motina Zita Valiauskienė, Kėdainių savivaldybės kontrolierė, kelerius metus buvo tiesioginė V. Baltraitienės pavaldinė, kuomet pastaroji vadovavo Kėdainių savivaldybės administracijai, buvo merė.

Žemės ūkio ministrė patvirtina pažįstanti D. Mūrienės tėvus, tačiau neigia ką nors žinanti apie pačią NŽT vadovo konkurso nugalėtoją.

VTEK praėjusią savaitę nusprendė nepradėti tyrimo dėl paties konkurso, nematydama tam pagrindo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi