Lietuvoje

2021.02.10 16:38

Dulkys: vakcinavimo pasas turėtų prasmę, jei dėl jo sutartų visa ES

atnaujinta 17.44
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.02.10 16:38

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vakcinavimo pasas, kuris galimai suteiktų daugiau teisių ir laisvių nuo koronaviruso pasiskiepijusiems asmenims, galėtų atsirasti tada, kai dėl jo sutartų visos Europos Sąjungos (ES) valstybės.

Trečiadienį A. Dulkys žurnalistams, paklaustas apie vakcinavimo pasą, teigė, kad apie tai dar bus daug ir karštai diskutuojama. Vis dėlto jis teigė, kad toks dokumentas galėtų būti įteisintas. Tiesa, anot ministro, būtinas bendras ES sutarimas dėl jo.

„Vakcinacijos pasai, matyt, turi savo ateitį. Šiuo metu visos Europos Sąjungos šalys yra delegavusios savo atsakingus žmones į atitinkamas darbo grupes ir formatus, kurie nagrinėja šį klausimą.

Šimonytė: labai prašau, kad būtų pasinaudota galimybe pasidaryti testą prieš pradedant darbą

Viena, ką galėčiau pasakyti, iš to, kiek tekę bendrauti su kolegomis ministrais kitose šalyse, panašu, kad tas vakcinacijos paso prasmingumas ir atitinkamo jo taisyklių naudojimas turėtų prasmę, būtų efektyus ir mums visimes naudingas tik tokiu atveju, jei dėl jo taisyklių ir naudojimo būtų susitarta visos Europos Sąjungos mastu, o ne vien tik pritaikant jo kažkokį naudojimą nacionaliniame lygmenyje“, – aiškino A. Dulkys.

Kaip teigiama LRT.lt pateiktame Sveikatos apsaugos minsiterijos pranešime, Europos Sąjungoje (ES) yra kuriamas vieningas Skiepijimų sertifikatas, kurį naudos visos šalys. Jis bus galimas tiek elektroniniu, tiek popieriniu variantu bei bus atsisiunčiamas nemokamai prisijungus prie Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo informacinės sistemos (ESPBI IS).

Šis sertifikatas galėtų būti naudojamas, kaip įrodymas, jog asmuo yra paskiepytas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt