Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.24 20:36

Ką apie Lietuvos saldumynų valgymo kultūrą kalba desertų karalienė?

Lietuvoje saldumynų valgymo kultūra yra silpnai išvystyta, sako desertų karaliene tituluojama profesionali konditerė Jekaterina Buldakova. Į Lietuvą ji atvyko iš Sibiro ir suprato, kad čia yra puikios sąlygos užsiimti savo pomėgiu – konditerija, kuri į jos gyvenimą atėjo dar vaikystėje.

J. Buldakova mokėsi pasaulinio garso Prancūzijos konditerių mokyklose – šiandieną geriausi ir garsiausi Lietuvos konditeriai negaili jai liaupsių.

„Niekada nežinau galutinio tikslo gyvenime. Tiesiog darau tai, kas patinka, kas „veža“, niekada neskaičiuodama, kas labiau apsimoka, kas neša didesnį pelną. Tai turbūt ir yra raktas į sėkmę“, – kalba žinoma konditerė.

Pasak jos, gero konditerio savybė – gaminti kasdien vienodai gerai. „Galbūt skamba nuobodžiai, tačiau nepriekaištingai kokybiškai ir vienodai gerai turi būti gaminama kasdien. Klientas turi kasdien gauti vienodai gerą gaminį, jei jo sugrįžta“, – tikina pašnekovė.

Kalbant apie saldumynus, svarbiausia – saikas, sako J. Buldakova.

Saldumynų valgymo kultūra, anot konditerės, Lietuvoje yra silpnai išvystyta. Egzistuoja tai, kas liko iš sovietinių laikų, tai, ko paragavome ir šiek tiek pritempėme prie amerikietiškos mados, į tą mišinį įsilieja ir truputis prancūziškos konditerijos.

„Dabar stebima, kas iš viso to išliks ir galbūt taps vietine klasika. Nes kalbėti apie tradicinį lietuvišką desertą yra sudėtinga. Nei šakotis, nei tinginys nėra lietuviški.

Keičiasi ir mūsų saldumynų valgymo kultūra. Pavyzdžiui, kaip valgėme arba valgome tortus namuose. Didelį gabalą suvalgome ir prašome pakartoti. Kur tiek telpa, aš nežinau, bet mes visi taip buvome įpratę valgyti po sotaus vakarėlio ar šventinių pietų. Tačiau dabar porcijos sumažėjo“, – kalba moteris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi