Lietuvoje

2021.02.10 16:13

Teismas nusprendė, kad Venckienės sūnui pagrįstai nesudarytos sąlygos pasimatyti su pussesere

BNS2021.02.10 16:13

Buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės sūnui Karoliui Venckui pagrįstai nesudarytos sąlygos pasimatyti su pussesere Deimante Kedyte, konstatavo teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį atmetė K. Venckaus skundą dėl Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atsisakymo skubiai sudaryti sąlygas jam pamatyti savo pusseserę.

Anot teismo, tarnyba pagrįstai atsisakė tenkinti K. Venckaus prašymą, motyvuodama, kad jo pusseserei ir jos motinai Lietuvos policijos generalinio komisaro sprendimu taikoma apsauga nuo nusikalstamo poveikio, o tai yra valstybės paslaptį sudaranti informacija.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

K. Venckus yra buvusios teisėjos ir eksparlamentarės N. Venckienės sūnus. Ši teisiama dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą D. Kedytės motinai Laimutei Stankūnaitei.

D. Kedytės ir jos motinos L. Stankūnaitės buvimo vieta įslaptinta, o jos pačios saugomos po vadinamųjų Garliavos įvykių.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta L. Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, N. Venckienės brolis.

D. Kedys kaltino V. Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L. Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, V. Naruševičienės mažametę dukrą. J. Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A. Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Vėliau negyvas rastas ir A. Ūsas. Teisėsauga teigia, kad jie mirė nesmurtine mirtimi.

N. Venckienė ilgą laiką globojo dukterėčią, nevykdė teismų sprendimų atiduoti ją motinai L. Stankūnaitei. Mergaitė iš tetos namų Garliavoje paimta įsikišus pareigūnams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI