Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.20 11:15

A. Butkevičius pateiks vyriausybės metinę veiklos ataskaitą

ELTA 2016.04.20 11:15

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ketina pateikti Seimui jo vadovaujamos vyriausybės metinę veiklos ataskaitą.

Ataskaitą sudaro 3 pagrindinės dalys – vyriausybės prioritetinių sričių apžvalga, ministerijų 2015 metų veiklos apžvalga ir vyriausybės 2016 metų veiklos prioritetai.

Prioritetinių sričių apžvalgoje pateikiama informacija apie šalies ekonominę ir socialinę raidą ir pagrindinius vyriausybės veiklos rezultatus. Ministerijų 2015 metų veiklos apžvalgoje pateikiama informacija apie svarbiausius ministerijų 2015 metais nuveiktus darbus. Trečiojoje dalyje aptarti vyriausybės artimiausio laikotarpio prioritetai.

Prie vyriausybės 2015 metų veiklos ataskaitos pridedama „Valstybės pažangos strategijos Lietuva 2030“ pagrindinių 2015 metų rezultatų apžvalga ir nacionalinio saugumo būklės ir plėtros 2015 metų ataskaita.

Vyriausybės veiklos ataskaitoje pažymima, kad 2015 metais šešioliktoji vyriausybė nuosekliai vykdė vyriausybės veiklos programą ir siekė užsibrėžtų tikslų.

Stiprinti socialiai orientuotą rinkos ekonomiką tiek ilguoju, tiek ir trumpuoju laikotarpiais ir toliau yra vyriausybės strateginė kryptis. „2015 metų vyriausybės prioritetai – mažinti didelę pajamų nelygybę ir didinti socialinę įtrauktį, spręsti nedarbo problemą ir kurti palankią investicijoms aplinką – buvo sėkmingai įgyvendinami ir davė puikių rezultatų. 2015 metais ir toliau kryptingai mažėjo nedarbas, išaugo realusis darbo užmokestis, o tai didino žmonių gerovę ir spartino šalies ūkio augimą“, – sakoma dokumente.

Jame taip pat pažymima, kad praėjusieji metai buvo kritiniai – tarptautinės ekonomikos augimo tempų lėtėjimas ir Rusijos ekonomikos nuosmukis stipriai paveikė Lietuvos ekonomiką. Ataskaitoje teigiama, kad vyriausybės ir verslo bendruomenės susitelkimas padėjo perorientuoti eksporto srautus, pasiekti rekordiniai investicijų srautai, sukurta daug naujų darbo vietų.

„Strateginis matymas ir kryptingi darbai leido sėkmingai pabaigti Lietuvos energetiniam saugumui ypač svarbius elektros jungčių projektus, pasiektas daugiabučių renovacijos proveržis. Suprasdama, kad Lietuvai reikia esminės darbo santykių ir socialinės apsaugos reformos, vyriausybė daug dėmesio skyrė naujo socialinio modelio kūrimui“, – sakoma ataskaitoje.

Kaip numato Seimo statutas, kiekvienais metais vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą, kurioje turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai.

Vyriausybės veiklos ataskaitą pateikia ministras pirmininkas, kuris pateikimo metu atsako į Seimo narių klausimus. Klausimai užduodami tokia pačia tvarka kaip Vyriausybės valandos metu.

Vyriausybės ataskaitos pateikimo metu Seimo posėdyje dalyvauja ir visi ministrai, kurie Seimo narių pageidavimu taip pat atsako į klausimus.

Po vyriausybės ataskaitos pateikimo ją svarsto Seimo komitetai ir rengiama speciali Seimo diskusija, kurios pabaigoje Seimas gali priimti rezoliuciją. Diskusijoje pirmieji kalba Seimo opozicijos lyderis ir opozicinių frakcijų atstovai.

Planuojama, kad diskusija dėl vyriausybės metinės veiklos ataskaitos Seime bus surengta gegužės 12 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi