Lietuvoje

2016.04.20 09:54

Iš K. Brazauskienės teismas mėnesiui atėmė teisę vairuoti ir skyrė baudą

BNS2016.04.20 09:54

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį mėnesiui iš prezidento Algirdo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės atėmė teisę vairuoti, nes ji greitį viršijo augiau nei 50 kilometrų per valandą. Pažeidėjai taip pat skirta 289 eurų bauda.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė, kad moteris gailisi, pripažino kaltę, tačiau per metus jau padarė tokį patį pažeidimą, už kurį buvo skirta nuobauda.

Nuoširdžiai besigailinčiai K. Brazauskienei skirta minimali bauda ir teisės vairuoti atėmimas minimaliam laikotarpiui. Įstatymas numato, kad greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą užtraukia baudą vairuotojams nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki šešių mėnesių.

Pažeidimas buvo padarytas pernai gruodžio 11 dieną kelyje Vilnius–Švenčionys–Zarasai. Kelio ruože buvo leistinas 50 kilometrų per valandą važiavimo greitis, tuo metu greičio matuoklis užfiksavo, kad prezidento našlė automobiliu „Lexus“ važiavo 102 kilometrų per valandą greičiu.

K. Brazauskienė į posėdį neatvyko ir prašė teismo jos bylą nagrinėti jai nedalyvaujant. Teismas nusprendė, kad pažeidėja tinkamai informuota apie administracinės bylos nagrinėjimo laiką ir vietą, todėl byla išnagrinėta jai nedalyvaujant.

Pati K. Brazauskienė sako greitį viršijusi 48 kilometrais per valandą važiuodama į Švenčionis. Prezidento našlė teigė, kad gailisi dėl šio pažeidimo.

„Dabar jau mane visi lenkia, aš tikrai nedidinu greičio“, – BNS antradienį sakė K. Brazauskienė.

Tame pačiame teisme prezidento našlė bylinėjasi dėl leidimo jai ilgiau gyventi rezidencijoje Turniškėse Vilniuje.

Prezidento kanceliarija pernai spalį kreipėsi į teismą dėl K. Brazauskienės iškeldinimo iš rezidencijos Turniškėse. Toks sprendimas priimtas po to, kai pasibaigus būsto panaudos sutarčiai K.Brazauskienė nereagavo į prašymus dėl išsikeldinimo iš valstybei priklausančios rezidencijos.

Vadovybės apsaugos departamentas K. Brazauskienei yra išdavęs laikiną leidimą patekti į rezidenciją Turniškėse, kol bus priimtas teismo sprendimas.

Vyriausybė buvo suradusi jai butą Sapiegos gatvėje Vilniuje, kur našlė galėtų išsikraustyti, bet ji būsto atsisakė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.