Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.20 09:34

L. Graužinienė: specialioji Seimo komisija nereikalinga

ELTA 2016.04.20 09:34

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė neigiamai vertina parlamentarų iniciatyvą kurti Seimo laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėtų aiškintis, kas viešojoje erdvėje skleidžia informaciją apie slaptas pažymas ir kitus gandus. Pasak Seimo vadovės, tokios komisijos kūrimas būtų destruktyvaus pobūdžio. 

Seimo vadovės teigimu, tai, kad 75 parlamentarai parėmė šios iniciatyvos įtraukimą į plenarinio posėdžio darbotvarkę dar nereiškia, kad šį siūlymą jie visi ir palaikys.

„Mano nuomone, šiandien tokios komisijos iš viso nereikia, nereikia papildomos destrukcijos valstybėje, nes, jei atidžiai paskaitysime projekte suformuluotus klausimus, jie apima visas mūsų struktūrines organizacijas (...) Todėl destrukcijos šiuo metu tikrai nereikia, mano nuomone, valstybėje, nes ir taip yra ganėtinai įtempta išorinė aplinka ir papildoma destruktyvi veikla viduje iš tų pačių politikų šiandien nereikalinga“, – trečiadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė politikė, kuri savo parašu nepalaikė šios iniciatyvos.

L. Graužinienė prisipažino, kad jai nekyla jokių papildomų abejonių dėl nė vieno komisijos iškelto klausimo, todėl ji ir nepalaikiusi šios iniciatyvos. Seimo vadovės įsitikinu, politikai ir taip žino reikalingus atsakymus, o laikinosios komisijos kūrimą siejo su artėjančiais Seimo rinkimais arba kerštu. Pasak Seimo Pirmininkės, balsavime dėl komisijos steigimo „darbiečiai“ nedalyvaus.

„Darbo partijos frakcija nedalyvaus šiuose žaidimuose“, – teigė ji.

„Šios komisijos idėjos aš tikrai nepalaikau, nors daugelio komisijų kūrimo iniciatyvas aš visada palaikydavau, nes tai viena iš parlamentinės kontrolės priemonių, tačiau šioje aš nematau pozityvumo. Aš matau destrukciją ir todėl visus raginu dar kartą pagalvoti, ar ji tikrai reikalinga sukurti“, – pakartojo L. Graužinienė.

Laikinosios tyrimo komisijos dėl manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą, turėtų nustatyti, kurie asmenys paskleidė didelį visuomenės rezonansą sukėlusias žinias apie vadinamuosius „juoduosius sąrašus“ su viceministrų pavardėmis, taip pat apie kriminalinės žvalgybos pažymas ir pan. Komisija taip pat aiškintųsi faktą, kad buvusiai kandidatei į generalinius prokurorus, Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkei Editai Dambrauskienei buvo pasiūlyta generalinio prokuroro postą „išsipirkti“.

Nutarimo projektą dėl šios komisijos sudarymo įregistravo 75 Seimo nariai, daugiausiai – valdančiųjų socialdemokratų, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ atstovai, taip pat keli Seimo narių mišrios grupės atstovai.

Antradienį du parlamentarai – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas ir „darbietis“ Vytautas Gapšys atšaukė savo parašus po šio dokumento projektu.

Siūlymą neigiamai vertina ir prezidentūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi