Lietuvoje

2021.02.09 15:19

Dobrovolska: įkalinimo įstaigų pertvarkai itin reikšminga partnerystė su Norvegija

LRT.lt2021.02.09 15:19

Nuotoliniame susitikime su Norvegijos Pataisos tarnybų direktorato Tarptautinio bendradarbiavimo departamento vadovu Kim Ekhaugen teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska akcentavo pokyčių bausmių vykdymo sistemoje svarbą ir siekį bendradarbiauti su Norvegijos Karalyste, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Nuo pernai rugsėjo Kalėjimų departamentas įgyvendina Norvegijos Karalystės fondais finansuojamą projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas”, kurio tikslas yra sukurti įkalinimo įstaigų ir probacijos tarnybos kompetencijos ugdymo sistemą ir taip užtikrinti veiksmingą nuteistųjų resocializaciją. Taip pat pagal projektą numatyta iki 2024 metų sudaryti tam optimalias infrastruktūrines sąlygas ir įdiegti specializuotas programas keičiančias nuteistųjų kriminogeninį elgesį.

Pokalbio metu teisingumo ministrė pažymėjo, kad Lietuvos Vyriausybės programoje skiriamas didelis dėmesys įkalinimo įstaigų sistemos pertvarkai, o planuojant strateginius darbus yra labai svarbus ir reikšmingas maksimalus norvegų projekto įgyvendinimas ir racionalus skiriamų lėšų panaudojimas.

„Svarbiausi mūsų šalies laukiantys sprendimai laisvės atėmimo įstaigose – tai kokybiškesnė resocializacija ir didesnis dėmesys nuteistųjų reintegracijai. Siekiame, kad nuteistųjų bausmės atlikimo sąlygos atitiktų keliamus tiek nacionalinius, tiek tarptautinius reikalavimus. Turime nepamiršti ir pareigūnų profesinio parengimo kokybės stiprinimo, orių darbo sąlygų. Projekto gairės – tiek kompetencijų stiprinimas, tiek infrastruktūros gerinimas – čia atlieka reikšmingą vaidmenį,“ – teigia teisingumo ministrė E. Dobrovolska.

Teisingumo ministrė su Norvegijos Pataisos tarnybų direktorato Tarptautinio bendradarbiavimo departamento vadovu pasidalijo įžvalgomis apie projekto viziją ir jos įgyvendinimo galimybėmis.

Populiariausi