Lietuvoje

2016.04.20 09:41

LRT tarybos pirmininku perrinktas Žygintas Pečiulis

2016.04.20 09:41

LRT tarybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto profesorius Žygintas Pečiulis. Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje už jo kandidatūrą balsavo 9 iš 10 dalyvavusių narių, vienas susilaikė. Tarybos pirmininko kadencija trunka trejus metus.

LRT tarybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto profesorius Žygintas Pečiulis. Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje už jo kandidatūrą balsavo 9 iš 10 dalyvavusių narių, vienas susilaikė. Tarybos pirmininko kadencija trunka trejus metus.

„Svarbiausias mano siekis išlieka tas pats: LRT turi būti Lietuvos nacionaliniu transliuotoju, kaip tai akcentuoja pats pavadinimas, – transliuotoju, kuris vienija visus Lietuvos žmones, nepriklausomai nuo jų tautybės, amžiaus grupės, įsitikinimų“, – sako Ž. Pečiulis.

Perrinkimo fakto jis teigia pernelyg nesureikšminantis ir kur kas labiau džiaugiasi visos LRT tarybos nuveiktais darbais. „LRT taryba yra kolektyvinis organas ir visus sprendimus priima kolektyviai, todėl tarybos pirmininkas viso labo yra tas žmogus, kuris kviečia posėdžius, pirmininkauja ir veikia tarp tarybos posėdžių. Tad pirmininko išrinkimo nereikėtų pernelyg sureikšminti. Labiau norėčiau pasidžiaugti tarybos darbu, nes manau, kad jis yra kūrybiškas, darbas čia vyksta be tuščių ginčų ar nesutarimų, kurių galbūt kildavo anksčiau. Manau, kad dar prieš keletą metų išsprendėme labai svarbius klausimus, atidžiai tvarkėme savo reglamentą, ir tai atnešė teigiamų pokyčių.

Man kartais net atrodydavo, kad LRT taryba per daug dėmesio skiria sau, o ne LRT TELEVIZIJAI ar RADIJUI, bet dabar, kai pakoregavome darbo tvarką, dirbti yra kur kas lengviau“, – kalbėjo pirmininkas.

LRT tarybos vadovas pasidžiaugė ir jau kelerius metus veikiančiomis LRT tarybos darbo grupėmis, kuriose svarstomi svarbūs klausimai prieš juos aptariant tarybos posėdžiuose. Darbą palengvina ir LRT tarybos duomenų bazė.

„Gerai ir tai, kad LRT taryba atsinaujina ketvirtadaliu kas dvejus metus. Viena vertus, dėl to truputį gaila, nes išeina žmonės, su kuriais dirbame. Kita vertus, tai rodo, kad LRT taryba yra jaunas ir gyvas organizmas. Juk svarbu, kad vanduo nenusistovi, nuolat ateina nauji žmonės, turintys pasiūlymų ir tam tikrą matymą. Manau, kad LRT tarybos sudarymo principas, nuolat vykstanti rotacija ir atsinaujinimas yra vienas moderniausių Europoje.

Visas interviu http://www.lrt.lt/naujienos/tavo_lrt/37/133992/lrt_tarybos_pirmininku_perrinktas_z._peciulis

LRT tarybos posėdyje buvo svarstyti ir kiti klausimai. Pasiūlymus, kaip galima būtų labiau diversifikuoti auditoriją, įtraukiant jauniausią kartą, pateikė Lietuvos edukologijos universiteto mokslininkės. Pasak tarptautinių tyrimų išvadas pristačiusių eksperčių, jauniausiai, sociologų vadinamai Z karta (gimusia po 1995-ųjų), auditorijai būdingas komplekcinis veiklos pobūdis, ir informaciją ji gali priimti keliais kanalais vienu metu. Priešingai negu ankstesnėms kartoms, televizija Z kartai yra kur kas mažiau svarbi medija, negu internetas. Siekiant sudominti šią auditoriją, būtina kuo plačiau naudoti socialines medijas, suteikti galimybę bendrauti virtualiai transliacijos metu, kurti interaktyvias veiklas ir pan.

LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas pristatė sporto redakcijos veiklą ir iššūkius. Pasak jo, vien praėjusiais metais per LRT vyko beveik 200 tiesioginių sporto transliacijų. Buvo sukurti trys dokumentiniai filmai apie iškilias sporto asmenybes, šiuo metu kuriami dar du – apie Daną Pozniaką ir Virgilijų Alekną. Daugiausia dėmesio – populiariausiai Lietuvoje sporto šakai krepšiniui ir pasaulyje – futbolui, taip pat plaukimui. Jau greitai, gegužę, LRT transliuos Europos plaukimo čempionatą iš Londono, metų pabaigoje – Pasaulio plaukimo čempionatą iš Kanados. Birželį ir liepą vyks Europos futbolo čempionato (UEFA EURO 2016) transliacijos iš Prancūzijos.

Kitas LRT tarybos posėdis vyks gegužės 24 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.