Lietuvoje

2016.04.19 13:41

Pacientų teisės: ką turėtų žinoti kiekvienas, besilankantis užsienyje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.19 13:41

Visi kažkuriuo metu tampame pacientais. Norint gauti visokeriopą pagalbą, pacientui pravartu žinoti savo teises, ypač – kai kalbama apie gydymąsi svečioje šalyje. 

Skatinant žmones žinoti savo, kaip pacientų, teises, minima Europos pacientų teisių diena. Balandžio 27 d. Lietuvoje ji bus minima jau dešimtą kartą. 

Pacientų teisių dieną vyks įvairūs renginiai, kuriuose galima bus sužinoti apie užsieniečių gydymąsi Lietuvoje ir lietuvių gydymąsi užsienyje: ką turėtų žinoti kiekvienas žmogus, norintis gauti medicininę pagalbą užsienyje.

Pavyzdžiui, daugelis nežino, kad prireikus  medicininės pagalbos užsienyje, visų pirma joje reikės susimokėti ir tik grįžus į Lietuvą kreiptis į Valstybinę ligonių kasą, kad ši padengtų išlaidas. „Tačiau ne visada jis atgaus tokią pat sumą pinigų, kokią sumokėjo kokioje Vokietijoje ar kažkur kitur. Tai žmogus turi žinoti“, – pabrėžė Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė. 

Daugiau apie tai – pokalbyje.

Populiariausi

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32