Lietuvoje

2016.04.19 09:47

Liuksemburge aptarta Lietuvos ir Prancūzijos strateginė partnerystė

LRT.lt2016.04.19 09:47

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, balandžio 18 dieną dalyvaudamas Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu-Marcu Ayrault`u. L. Linkevičius susitikime akcentavo, jog Lietuva ypač vertina gerus dvišalius santykius su Prancūzija, savo strategine partnere, ir yra suinteresuota toliau stiprinti bendradarbiavimą, ypač saugumo ir gynybos, ekonominių santykių plėtojimo, energetikos srityse.

„Šiuo metu abi šalys peržiūri ir atnaujina Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės veiksmų planą. Siekiame toliau gilinti bendradarbiavimą su Prancūzija įvairiose srityse“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras padėkojo Prancūzijai už jos indėlį į Baltijos šalių oro policijos misiją bei regiono saugumo stiprinimą, kaip rašoma pranešime spaudai. 

„Su Prancūzijos kolega aptarėme ir artėjantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, NATO adaptaciją besikeičiančioje saugumo aplinkoje ir didesnio sąjungininkų buvimo mūsų regione klausimą“, – sakė ministras.

Prancūzijos ministras informavo apie rytdieną numatytą jo vizitą į Maskvą ir vykstančius Normandijos ketverto pokalbius apie situaciją Ukrainoje. Lietuvos ministras pažymėjo, kad be tvarios saugumo situacijos Donbase labai sunku tikėtis progreso įgyvendinant Minsko susitarimus.

Susitikime taip pat aptartas Prancūzijos Premjero galimas vizitas Lietuvoje šiais metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.