Lietuvoje

2016.04.18 23:22

Lietuva padės Ukrainai pertvarkyti seržantų korpusą

BNS2016.04.18 23:22

Lietuvos kariai konsultuos Ukrainą dėl seržantų korpuso pertvarkos ir Specialiųjų operacijų pajėgų vystymo.

Tai numato pirmadienį pasirašytas Lietuvos bei Ukrainos gynybos ministerijų susitarimas dėl mokymų ir patariamųjų programų vystymo ir įgyvendinimo, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Susitarimą pasirašė Ukrainoje su oficialiu vizitu viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Ukrainos gynybos ministras armijos generolas Stepanas Poltorakas.

„Pasirašydami šį susitarimą toliau stipriname dvišalį Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą gynybos srityje, konkrečiai karinio rengimo klausimais. Šis susitarimas bus pagrindas vystyti ir įgyvendinti tokias karinio rengimo ir patariamąsias programas, kurios dabar aktualios Ukrainos kariuomenei stiprinti“, – teigia ministras J.Olekas.

Susitarimas taip pat apims karių individualų bei specialistų rengimą, kuriuo jau dabar užsiima Lietuvos kariuomenės instruktoriai kartu su JAV ir Kanados kariuomenių atstovais. Jis apibrėš Lietuvos karių – instruktorių ir karinių patarėjų – darbo Ukrainos gynybos institucijose sąlygas ir statusą, susitarimo pagrindu Lietuva ir Ukraina galės greičiau priimti sprendimus dėl reikalingų Lietuvos ekspertų skyrimo į pareigas Ukrainos gynybos institucijose, teigia ministerija.

J.Olekas Ukrainoje taip pat dalyvavo NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginyje Ukrainos nacionaliniame gynybos universitete, susitiko su NATO ryšių biuro Kijeve vadovu Aleksanderiu Vinnikovu (Aleksandru Vinikovu), su kuriuo aptarė NATO paramą Ukrainos gynybos sistemos reformoms. Taraso Ševčenkos Kijevo nacionaliniame universitete ministras J.Olekas skaitė paskaitą apie NATO atsaką į kylančius saugumo iššūkius Rusijos agresijos Ukrainoje akivaizdoje.

Antradienį ministras Charkove lankysis Ukrainos gynybos pramonės įmonėse, skaitys paskaitas Ukrainos Nacionalinės gvardijos ir Ukrainos karinių oro pajėgų universiteto studentams.

Kartu su ministro J.Oleko delegacija į Ukrainą Lietuvos karinių pajėgų lėktuvu „Spartan“ išskrido po reabilitacijos Lietuvoje pasveikę penki ukrainiečių kariai, kurie buvo sužeisti per susirėmimus su Rusijos remiamais separatistais. Delegacijai grįžtant į Lietuvą kartu reabilitacijai ir gydymui atvyks kiti 11 Rytų Ukrainoje sužeistų karių. Šeši sužeisti ukrainiečiai vyks reabilitacijai į Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose, kitiems penkiems sužeistiesiems bus atliekamas tolimesnis gydymas Lietuvos civilinėse sveikatos įstaigose.

Planuojama, kad iš viso šiemet reabilitacijai iš viso atvyks 50 ukrainiečių karių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.