Lietuvoje

2015.02.12 21:36

Pakeitus finansavimo tvarką, neįgalieji neišgali nuvykti prie jūros

Pasikeitus nevyriausybinių organizacijų finansavimo tvarkai, į akciją Kaune susirinkusieji su judėjimo negalia skundėsi, kad apribotas jų judėjimas, kad neturi už ką nuvykti vasarą net prie jūros.  

Pasikeitus nevyriausybinių organizacijų finansavimo tvarkai, į akciją Kaune susirinkusieji su judėjimo negalia skundėsi, kad apribotas jų judėjimas, kad neturi už ką nuvykti vasarą net prie jūros, praneša LTV najienų tarnyba 

Per akciją Laisvės alėjoje judėjimo negalią turintys žmonės tikisi surinkti bent kiek lėšų kelionei į stovyklavietę Monciškėse, Šventojoje.  Čia jiems nutiesti takai per kopas, įvažos prie jūros. Didžiąją metų dalį namuose praleidžiantys žmonės sako, šios kelionės vasarą – vienintelė atgaiva.  

„Parvažiuojame namo ir vėl laukiame su didžiausiu entuziazmu kitų metų“, – tvirtino Bronė Rutkauskaitė.

„Savivaldybė teikia transportavimo paslaugas, tačiau jos yra iš dalies mokamos. Kilometro kaina – 50–60 centų, tad žmogui, vykstančiam prie jūros, vienas reisas kainuoja apie 300 litų. Grįžti – taip pat apie tris šimtus litų“, – skaičiavo Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė Jolanta Beresnevičienė.

Iki šių metų Kauno krašto neįgaliųjų sąjunga lėšų transportui gaudavo iš savivaldybės ir judėjimo negalią turinčius žmones specialiu autobusu veždavo į Šventąją.

„Anksčiau buvo finansuojami neįgaliųjų projektai iš valstybės biudžeto per Neįgaliųjų departamentą, atskirai būdavo konkursai skelbiami per savivaldybes. Nuo šių metų ministerija patvirtino naują tvarką ir finansavimas yra skiriamas iš valstybės ir savivaldybės biudžeto kartu“, – aiškino Kauno savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė Alma Pauraitė.

Žmonėsm turintys judėjimo negalia, gauna didžiules lengvatas bilietams tarpmiestiniuose autobusuose, tačiau jie esą visai nepritaikyti įvažiuoti su vežimėliu.

„Mes, vežėjai, galbūt mes ir užsakytume tokį autobusą, bet jis turėtų būti naujas, kadangi pavažinėtų, padėvėtų tokių iš viso nėra. Galėtume gamykloje užsakyti, investuoti kokius 300 tūkst. eurų ir bandyti tuos žmones vežioti, jiems padėti. Bet norėtume, kad prie to pridėtų gerą žodį ir ranką su šiek tiek pinigėlių ir tarnybos, nuo kurių tai priklauso“, – kalbėjo įmonės „Kautra“  rinkodaros direktorius Gintautas Pakusas.

Kauno krašto neįgalieji tikisi, kad į stovyklą  prie jūros jiems pavyks nuvykti ir šįmet – 20 žmonių kelionei reikėtų maždaug 8 tūkst. litų.