Lietuvoje

2013.03.13 10:57

Apdovanoti Afganistano pilotus rengę Lietuvos kariai

Lidija Jankauskienė, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2013.03.13 10:57

Karinių pajėgų aviacijos bazėje Zokniuose apdovanoti 4-osios Oro pajėgų mokymo grupės kariai, pusę metų Afganistane mokę šios šalies pilotus.

Karinių pajėgų aviacijos bazėje Zokniuose apdovanoti 4-osios Oro pajėgų mokymo grupės kariai, pusę metų Afganistane mokę šios šalies pilotus.

Iš misijos grįžusiems kariams įteikti krašto apsaugos medaliai „Už tarptautines operacijas“. Devyni šios oro pajėgų mokymo grupės kariai į Afganistaną išvykę rugpjūtį buvo dislokuoti pietinėje šalies dalyje,  Kandaharo oro uoste. Daugeliui iš jų tai buvo pirmoji misija, todėl, pripažįsta, nelengva.

„Išvažiuojant buvo truputėlį baugu: vis dėlto nežinoma vieta ir Afganistanas ne patį geriausią vardą užsitarnavęs. Bet nėra taip blogai, kaip kiti piešia. Vietiniai malonūs“, – LRT televizijos naujienų tarnybai pasakojo kpt. Laimis Aleknavičius, 4-osios OPM grupės vadas.

„Pavyko pasiekti tam tikrų rezultatų. Daugiau nei tikėjomės iš pat pradžių. Nuostabus bendradarbiavimas su sąjungininkais, su vietiniu personalu. Negalėčiau nieko pasakyti neigiamo“, – tvirtino kpt. Aidas Matkus,  4-osios OPM grupės narys.

Afganistano nacionalinės armijos sraigtasparnių pilotus lietuviai mokė planuoti oro eskadrilės operacijas, prižiūrėti orlaivių techninę būklę, juos remontuoti, padėjo tobulinti orlaivių valdymą. Patys kariškiai sako, nors ši misija nebuvusi labai didelė, tačiau gerai matoma ir gerai vertinama NATO vadovybės.

„Tarp NATO šalių yra nedaug tokių, kurie skraido su šito tipo sraigtasparniais – Lietuva yra viena iš tokių šalių, o tai yra mūsų didelė pridėtinė vertė aljansui. Planuojame, kad važiuos 6-a ir rengiame 7-ą grupę. O toliau bus, kaip vadovybė nutars – arba bus sustabdyta šio pobūdžio mūsų veikla, arba bus tęsiama toliau“, – sakė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas gen. mjr. Edvardas Mažeikis.

Pirmoji oro pajėgų mokymo grupė į Afganistaną išvyko 2011-aisiais. Siųsdama Oro pajėgų mokymo grupę Lietuva prisideda rengiant ir stiprinant Afganistano nacionalines saugumo pajėgas. Kartu su lietuviais šioje grupėje tarnauja Belgijos, Latvijos ir Ukrainos karinių oro pajėgų kariai.

Lietuva karius iš Afganistano išvesti ir šalies kontrolę perduoti vietos  pajėgoms žada šių metų pabaigoje, tačiau ir toliau prisidės mokydama vietos pajėgas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11