Lietuvoje

2016.04.18 15:36

Prokurorų sprendimas nutraukti tyrimą dėl Vijūnėlės įvertintas kaip pagrįstas

LRT.lt2016.04.18 15:36

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė, kad Kauno apygardos prokuratūros sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl vyriausybės nutarimo naikinant kurortines zonas yra patikrintas ir įvertintas kaip pagrįstas.

Šis ministrų kabineto nutarimas tapo vienu iš motyvų teisėjams pripažįstant teisėtais institucijų sprendimus dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybos. Vyriausybės nutarimą priimti skubino Druskininkų meras ir buvęs Druskininkų socialdemokratų skyriaus pirmininkas Ričardas Malinauskas.

Generalinė prokuratūra pirmadienį paskelbė, jog „išsamiai patikrinus šio ikiteisminio tyrimo medžiagą konstatuota, kad sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą buvo pagrįstas ir objektyvus, nes ištirtose aplinkybėse nėra LR Baudžiamajame kodekse nustatytų būtinųjų nusikalstamos veikos požymių“.

Išanalizavus medžiagą, paviešintą po Kauno prokurorų tyrimo, paaiškėjo, kad R. Malinauskas dėl minėto vyriausybės nutarimo skubaus priėmimo skambino aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui, taip pat kitiems politikams. Tiesa, pasak prokurorų, suinteresuotų asmenų bendravimas su politikais dėl skubesnio vyriausybės nutarimo priėmimo negali būti laikomas nusikalstama veikla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.