Lietuvoje

2016.04.18 18:03

Jašiūnuose acto rezervuare garais apsinuodijo trys fabriko darbuotojai

15min.lt, BNS, LRT RADIJAS2016.04.18 18:03

Naujos darbo savaitės pradžia Šalčininkų rajone prasidėjo pavojinga nelaime, kurios metu nukentėjo trys žmonės. Iš pradžių viena jauna darbuotoja apsinuodijo koncentruotais acto garais, tas pats likimas ištiko ir du ją gelbėti mėginusius kolegas. Bendrovės „Actas“ vadovas Aloyzas Ubis sako, kad trys šios įmonės darbuotojai šįryt apsinuodijo todėl, kad nepaisė vidaus darbų saugos reikalavimų. Bendrovės duomenimis, darbuotojai yra sąmoningi ir smarkiau nenukentėjo.

Pagal pradinį pranešimą, pirmadienio rytą Šalčininkų rajone esančiame Jašiūnų miestelyje į acto cisterną „įkrito“ trys žmonės (pirminiais duomenimis, dvi moterys ir vyras).

Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius, policijai informacija apie įvykį perduota 8.41 val. Pirminiais duomenimis, fabrike Naujojoje gatvėje į 2,5 metro gylio 10 kubinių metrų talpos cisterną „įkrito“ trys žmonės. Tačiau paaiškėjo, kad cisterna buvo tuščia, o bėdų kilo dėl didžiulės acto garų koncentracijos.

Į įvykio vietą nuvyko patrulių ekipažas, iškart buvo iškviesti ir ugniagesiai gelbėtojai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė 15min redakciją informavo, kad darbuotojai iš acto rezervuaro 9.14 val. buvo ištempti ir nedelsiant perduoti greitosios pagalbos medikams, tačiau duomenų apie jų būklę kol kas nėra.

Gelbėtojai irgi tapo aukomis

PAGD duomenimis, dar penktadienį šiame ceche prasidėjo acto rezervuaro plovimo darbai. Po savaitgalio, pirmadienį nuo ryto, jie buvo tęsiami. 1990 metais gimusi darbuotoja buvo viduje ir vandeniu plovė cisterną. Jai pasidarė bloga.

Tai pamačiusi, į pagalbą puolė kita, labiau patyrusi (gim. 1979 m.) darbuotoja, tačiau koncentruoti acto garai palaužė ir ją. Šį vaizdą pamatęs 1955 m. gimimo vyriškis irgi neliko abejingas.

Tačiau įlipusiam į rezervuarą gelbėti moterų, ir šiam darbuotojui pasidarė bloga, jis apsvaigo. Į nelaimės aplinkybių tyrimą iškart įsitraukė ir Valstybinė darbo inspekcija. Tyrėjai jau nustatė, kad cisterną tvarkiusi darbuotoja buvo be apsauginių priemonių. Užsidėti respiratorių nespėjo ir pagalbon puolę darbuotojai.

Gamybą vis modernizuoja

Akcinės bendrovės „Actas“ puslapyje internete rašoma, kad tai vienintelė įmonė Lietuvoje, gaminanti natūralų actą. Natūralus spirito actas įmonėje pradėtas gaminti dar 1959 metais.

Actą gamina mažiausi organizmai – acto rūgšties bakterijos. Fermentatoriuose, pripildytuose buko medienos drožlių, šios bakterijos, vartodamos deguonį, etilo alkoholį suraugina į actą. 1996 metais įmonėje išplėstas acto produkcijos asortimentas, sukurta naujų darbo vietų. Pradėtas gaminti natūralus spirito actas su prieskoniais, natūralus obuolių actas, natūralus vyno actas, marinatas.

1998 metais įmonėje įdiegta majonezo ir padažų gamybos linija. 2009 metais gavus ES struktūrinių fondų finansavimą įmonėje įdiegta nauja automatizuota acto produkcijos išpilstymo linija, užtikrinanti aukštą gaminių kokybę, jų prekinę išvaizdą ir mažesnę pagaminimo savikainą.

2010 metais įmonėje įdiegta vaisvandenių gamybos linija. Be acto produkcijos, įmonė dar gamina pomidorų padažus, kečupus, garstyčias, konservuotas daržoves, dirbtinį medų, sirupus, vaisvandenius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.