Lietuvoje

2016.04.18 09:04

L. Linkevičius skeptiškas dėl NATO ir Rusijos derybų

BNS2016.04.18 09:04

NATO šią savaitę rengiantis surengti pirmąsias oficialias derybas su Rusija po beveik dvejų metų pertraukos, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neslepia savo skeptiškos nuomonės dėl šio susitikimo.

Ministras sakė manantis, kad Maskva NATO ir Rusijos tarybos posėdį išnaudos propagandiniais tikslais.

„Išsakiau skepticizmą dėl tokio susitikimo prasmės, bet jei mūsų sąjungininkai nori tokio susitikimo, mes tikrai neprieštaraujame“, – BNS sakė ministras.

„Labai norėčiau suklysti, bet bijau, kad šis susitikimas bus panaudotas ne tam, kad suartintų pozicijas ar bent jau konstruktyviai išanalizuotų situaciją, bet bus išnaudotas propagandiniais tikslais“, – kalbėjo L. Linkevičius.

„Būtų gerai, kad jis būtų konstruktyvus ir būtų kalbama apie realias grėsmes, nes Rusijos vaidmuo visur yra reikšmingas ir tikrai ne visur pozityvus“, – pridūrė ministras.

NATO ir Rusijos tarybos posėdis Briuselyje įvyks trečiadienį. Tai bus pirmasis toks susitikimas nuo 2014 metų birželio.

Kai kurie stebėtojai susitikimą vadina žinia apie galimą atšilimą santykiuose, kurie smarkiai pašlijo dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje ir ypač Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos.

NATO atstovai teigia, kad susitikime bus daugiausia kalbama apie Ukrainą ir „būtinybę iki galo įgyvendinti“ Minsko susitarimus dėl ugnies nutraukimo.

Rusijos atstovai žada kelti klausimą dėl papildomų NATO pajėgumų Baltijos šalyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt