Lietuvoje

2021.02.05 16:41

Socialdemokratai apie karantino valdymą: Vyriausybė demonstruoja bejėgiškumą

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.02.05 16:41

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos atstovai laikosi nuomonės, kad Vyriausybė turėtų kuo greičiau priimti sprendimus dėl dalinio karantino švelninimo, antraip įtampa visuomenėje tik augs.

Socialdemokratų teigimu, sprendimų atidėliojimas liudija, kad Vyriausybė nevaldo situacijos ir nesiryžta prisiimti atsakomybės, kyla klausimų ir dėl pataikavimo didiesiems verslams.

Taip frakcijos atstovai reaguoja į premjerės Ingridos Šimonytės pareiškimus, kad konkrečių sprendimų dėl karantino švelninimo nėra ir neaišku, kada jie įsigalios.

Pasak Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno Algirdo Syso, daugeliui žmonių, ypač smulkiems ir šeimos verslams, buvo sukelti nepagrįsti lūkesčiai, kad netrukus bus priimti sprendimai dėl karantino švelninimo.

„Tačiau sprendimų kaip nėra, taip nėra. Premjerė taip ir neatsakė į svarbiausią klausimą, kada gi pagaliau bus konkretūs sprendimai. Ji kalbėjo apie ieškinius, kad taip, žmonės turi teisę kreiptis į teismus, tačiau visi juk laukia konkretaus atsakymo į klausimą, kada jie galės pradėti dirbti. Gumos tempimas, kai aiškinama, kad sprendimai bus gal pirmadienį, o gal vėliau, tik didina įtampą visuomenėje“, – sako A. Sysas.

Tuo metu Socialdemokratų partijos frakcijos narė Rasa Budbergytė pabrėžia, kad Vyriausybė ligi šiol aiškiai neatsako, kuo remiantis didiesiems prekybos tinklams karantino metu leidžiama dirbti, tuo metu smulkieji verslai uždaryti.

„Didžiųjų verslų ir smulkiųjų padėtis karantino metu yra nelygiavertė. Didieji sulaukia ir didesnės valstybės paramos, daliai jų leidžiama veikti, tuo metu smulkieji, nors gali laikytis visų saugumo reikalavimų, uždaryti. Premjerė, kuomet didieji tinklai reklamuojasi kviesdami pirkti „maisto ir glaisto“, tai įvertino tik etikos požiūriu. Tačiau visa tai, kas vyksta, panašu į pataikavimą stambiajam verslui ir nelygiavertes sąlygas veikti, o aiškios Vyriausybės pozicijos nėra. Visa tai rodo bejėgiškumą“, – vertina R. Budbergytė.

Socialdemokratai yra pasiūlę karantino ribojimus švelninti savivaldybėse, kuriose užsikrėtimų skaičius yra itin mažas arba jų nėra.

Socialdemokratai taip pat ragina Vyriausybę leisti veikti smulkiesiems ir šeimos verslams, grožio paslaugų teikėjams atnaujinti veiklą, jei šie gali užtikrinti visus keliamus sanitarinius reikalavimus.

Populiariausi