Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.18 07:32

Dėl V. Aleknos vyksta partijų mūšis

Viena populiariausių Lietuvos sporto asmenybių Virgilijus Alekna atsuko nugarą socialdemokratams ir pranešė, kad su jais šiuose Seimo rinkimuose nedalyvaus. Sporto legenda užsiminė, kad rinkimuose gali nedalyvauti visai, tačiau galutinis sprendimas dar nepriimtas.

Dėl V. Aleknos šiuo metu vyksta tikras mūšis tarp kelių partijų. Labai realus scenarijus, kad V. Alekna į Seimą kandidatuos Liberalų sąjūdžio gretose.

Supažindino S. Skvernelis

Nekyla abejonių, kad visos politinės partijos savo gretose norėtų matyti tokį didelį Lietuvos gyventojų palaikymą turintį žmogų, tačiau, 15min žiniomis, pagrindinė kova dėl V. Aleknos vyksta tarp Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio.

Nors socialdemokratai paskubėjo pasidalinti žinia, jog V. Alekna į Seimą kandidatuos jų sąraše, pats sportininkas šią informaciją netrukus paneigė. Jis užsiminė, kad svarsto galimybę šiuos Seimo rinkimus iš viso praleisti, nes jo politinei karjerai dar neatėjo laikas.

Nors V. Aleknos tikrai nebus socialdemokratų sąraše, kitos partijos nepraranda vilties jį prišaukti į savo sąrašus. Žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis 15min patvirtino, kad pokalbiai su V. Alekna vyko.

„Turėjau progą susipažinti su V. Alekna. Tikrai puikus žmogus, bet nėra pagrindo šnekėti, kad jis gali dalyvauti rinkimuose mūsų sąraše. Mus supažindino Saulius (Skvernelis – red. past.), nes jie kartu dirbo vienoje ministerijoje.

Pokalbis buvo apie situaciją sporte, mes kaip tik dabar kuriame savo programą. Nieko konkretaus mes nesiūlėme, nors Lietuvoje įprasta siūlyti postus, vietas. Šnekėjome apie problemas. V. Alekna sužinojo apie Sauliaus pasirinkimą, kurio kiti dar nežinojo“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Jis minėjo, kad žaliųjų ir V. Aleknos pasaulėžiūros į sveiką gyvenseną labai sutampa ir jei tik šis norėtų, jam tikrai atsirastų vietos partijos sąraše.

Sprendimo dar nepriėmė

Kur kas realiau atrodo galimybė, kad V. Alekna į Seimą kandidatuos su liberalais.

„Kol kas jokių sutarimų su Virgilijumi nesame pasiekę. Pokalbių yra buvę, tačiau jis mūsų pasiūlymus vis dar svarsto. Kalbėjome prieš keletą savaičių ir susitarėme prie šio pokalbio grįžti gegužės mėnesį“, – 15min sakė Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Pats V. Alekna taip pat nepaneigė galimybės į Seimą kandidatuoti šios politinės jėgos gretose.

„Tikrai nieko negaliu komentuoti. Šiuo metu nesu apsisprendęs, ar iš viso dalyvausiu politikoje“, – sakė jis.

Disko metiko karjerą baigęs sportininkas neretai renginiuose ir sporto rungtynėse buvo matomas su dabartiniu socialdemokratų lyderių Algirdu Butkevičiumi. V. Alekna dirbo socialdemokratų lyderio Algirdo Mykolo Brazausko asmens sargybiniu. Juos siejo draugystės ryšiai. Dabar jis dirba Vidaus reikalų ministerijoje patarėju kūno kultūros ir sporto klausimais.

Jei V. Alekna socialdemokratus iškeistų į kitą politinę jėgą, tai būtų antras rimtas smūgis partijai šiuose rinkimuose. Daugelis apžvalgininkų neabejojo, kad buvęs vidaus reikalų ministras S. Skvernelis į Seimą kandidatuos būtent su socialdemokratais. Jis turėjo premjero paramą, o šaltiniai partijoje teigė, kad jam gali būti pasiūlyta antroji sąrašo vieta, tačiau S. Skvernelis pasirinko R. Karbauskio partiją.

„Socialdemokratai populiarina mintį, kad Saulius pasirinko geresnį variantą. Tarp ko? Tarp partijos, kuri turi vieną Seimo narį ir tarp partijos, kuriai priklauso premjeras?

Nereikia šnekėti apie vietas sąraše ir naudą. Reikia šnekėti apie vertybes. To socialdemokratai nesupranta ir tai yra jų bėda. Yra žmonių, kuriems tokie pasiūlymai įspūdžio nedaro.

Tai visų partijų bėda, kurie į savo sąrašus bando pritraukti žinomus žmones. Jeigu tu su jais netampi bendraminčiais, tai nieko nebus. Mes su Sauliumi esame draugai. Tai visai kitas bendradarbiavimo lygis“, – situaciją paaiškino R. Karbauskis.

Liberalai S. Skverneliui taip pat siūlė kandidatuoti savo sąraše. Kuluaruose kalbama, kad buvusio vidaus reikalų ministro apsisprendimą lėmė ne šie, o 2019 m. Prezidento rinkimai, kuriuose jam tikėtis tapti liberalų arba socialdemokratų kandidatu būtų buvę labai sunku.

Liberalų sąraše į Seimą šiais metais kandidatuos ir kita Lietuvos sporto žvaigždė – stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Jis praėjusių metų pabaigoje tapo šios partijos nariu, palikęs Artūro Zuoko partiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi