Lietuvoje

2016.04.18 12:07

Prezidentė kartu su įžymybėmis ragina vieningai spręsti socialines šalies problemas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.18 12:07

Prasideda nacionalinė kampanija „Už saugią Lietuvą“, kuria siekiama mažinti smurto, žalingų priklausomybių, savižudybių mastą ir skatinti įvaikinimą. Pasak Dalios Grybauskaitės, šia kampanija socialines problemas siekiama spręsti nacionaliniu lygiu.

Pirmadienį pradės veikti ir kampanijai skirtas interneto puslapis www.uzsaugialietuva.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyra. Beprecedentė Ilgalaikė nacionalinė kampanija, manoma, vyktų bent 3 metus.

Kaip teigia prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė, šalies vadovė yra pasiruošusi važiuoti per Lietuvą, susitikti su iniciatyvų autoriais, bendruomenėmis.

Destruktyvūs veiksmai visuomenėje stabdo valstybės pažangą

Destruktyvūs veiksniai, prezidentės teigimu, daro žmones pažeidžiamus, stabdo valstybės pažangą, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir atitolina mūsų visų gerovę, tad veiksmų būtina imtis dabar.

M. Lingė nurodė, kad kampanijos tikslas – mažinti destruktyvią statistiką ir telkti visuomenę.

Vienas kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslų – keisti nuostatas, kad nebeignoruotume problemų, kurios yra šalia, gerinti visuomenės padėtį bei įsiklausymą į problemas. Tačiau tam būtina plačiosios visuomenės įsitraukimas, kaip pabrėžė M. Lingė.

„Tam pasitelkėme įvairius akcijos ambasadorius, žinomų, aktyvių žmonių ratą. Tam naudosime ir įvairias politines tradicines priemones – (...) įstatymų inicijavimą“, – dėstė kampanijos elementus prezidentės patarėjas.

„Svarbiausia, kad tai pradėtų veikti prioritetiniu lygmeniu“, – apibendrino šalies vadovės patarėjas.

Ambasadoriais tapo žymūs žmonės

Akciją palaiko būrys Lietuvos įžymybių bei visos žiniasklaidos priemonės. Dainininkai Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, laidų vedėjos Edita Mildažytė, Rūta Mikelkevičiūtė, broliai dailininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai skleis žinią apie akciją, prie jos aktyviai prisidės kunigas Kęstutis Dvareckas, vienuolis Julius Sasnaukas.

„Siekiame, kad [akcijos] tikslų siektų patys įvairiausi žmonės, kad jie suvoktų atsakomybės mastą, o kad pasiektume tuos žmones, pasitelkėme  tuos, kurie geba įtaigiai pasiekti auditorijas, kurie turi tam tikrą poveikį ir patys prisiima įsipareigoti vykdyti tokią veiklą“, – apie ambasadorius kalbėjo M. Lingė.

Šiurpinanti statistika

Vien praėjusiais metais kas valandą buvo registruojama po penkis pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje. Apie 19 tūkst. vaikų kasdien yra per žingsnį nuo nelaimės, nes auga socialinės rizikos šeimose.

Daugiau kaip 3 tūkstančiai vaikų vis dar gyvena globos namuose, kas trečias mokinys patiria patyčias.

Lietuva yra tarp pirmųjų Europos Sąjungoje pagal suvartojamo alkoholio kiekį ir savižudybių skaičių.

Išsamiau apie ilgalaikę socialinę kampaniją – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt