Lietuvoje

2021.02.05 07:38

Pasieniečių vadas: svarstoma įvesti griežtesnę atvykstančiųjų į Lietuvą patikrą

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.02.05 07:38

Lietuvoje svarstoma stiprinti sienų kontrolę taikant papildomus reikalavimus atvykstantiems, ypač iš rizikingesnėmis dėl COVID-19 epidemiologinės situacijos laikomų šalių, LRT RADIJUI sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas. Kol tokie sprendimai nėra priimti, tačiau, pasak R. Liubajevo, pasieniečiai rengiasi.

Kai kurios Europos šalys, vengdamos koronaviruso atmainų, laikinai uždaro sienas arba įveda papildomus ribojimus tikrindamos atvykėlius. Atvykimą uždraudė Norvegija, keliaujančių be būtino reikalo neįsileis Portugalija, visiems ne iš ES atvykstantiems sienas uždarė Prancūzija.

LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ VSAT vadas sakė, kad Valstybės ekstremalių situacijų komisijoje diskutuojama ir apie griežtesnius ribojimus Lietuvoje.

„Tokios diskusijos tikrai vyksta, VESK pakankamai aktyviai dirba šiomis dienomis, svarstomi keli variantai. Viena tokių galimybių yra taikyti papildomas priemones atvykstantiems iš tam tikrų šalių. Kol kas sprendimų nėra, tačiau aš manau, reaguodami į sitauciją, VESK pateiks tam tikrus siūlymus Vyriausybei ir tam tikros priemonės bus taikomos. Mes, pasieniečiai, tam ruošiamės“, – sakė VSAT vadas R. Liubajevas.

Pasak jo, tikėtini sprendimai būtų „papildoma kontrolės priemonė oro uostuose, galbūt jūrų uostuose, vertinant rizikingus reisus“.

R. Liubajevas LRT RADIJUI sakė, kad pasieniečiai galėtų pagelbėti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

„Jeigu būtų toks reikalavimas pateikti testavimo rezultatus, tai kartu su NVSC darbuotojais pasieniečiai galėtų atlikti tam tikrą tikrinimą, jeigu būtų reikalavimas nustatyti, ar piliečiai atvykdami užsiregistravo NVSC tinklapyje, ir kiti galimi variantai“, – aiškino pasieniečių vadas.

Jis pridūrė, jog neatmetama atidesnė patikra ir prie vidinių sienų su ES valstybėmis.

„Matyt, kažkoks sprendimas artimiausiu metu bus, tada mes pradėsime tas priemones taikyti. Taip pat galiu pasakyti, kad tam tikros priemonės gali būti taikomos ir prie vidinių sienų. Vakar kaip tik teko kalbėti su Latvijos respublikos kolegomis, kaip žinia, Latvijos Vyriausybė priėmė sprendimą dėl tam tikrų apribojimų vykstant į Latviją, mes irgi savo veiksmus derinsime ir su Latvijos pasieniečiais, jeigu būtų priimtas sprendimas taikyti priemones prie Latvijos sienos“, – sakė R. Liubajevas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt