Lietuvoje

2016.04.16 16:37

NATO generolas: Aljansas neketina eskaluoti incidento Baltijos jūroje

BNS2016.04.16 16:37

NATO neketina eskaluoti incidento, kuris anksčiau šią savaitę įvyko Baltijos jūroje, tačiau Aljansas yra visiškai pajėgus reaguoti į tokius incidentus, žurnalistams Rygoje sakė naujasis NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Briunsiume vadas generolas Salvatore Farina.

NATO generolas pažymėjo, kad Rusija pastaraisiais metais surengė nemažai provokacijų, ir Rusijos lėktuvų skrydis Baltijos jūroje prieš kelias dienas taip pat gali būti laikomas provokacija.

„NATO ir Rusijos nesutarimai turi būti sprendžiami dialogo būdu. Mes neketiname ir neturėtume to eskaluoti. Turime gebėti paaiškinti Rusijai, kad nenorime nieko provokuoti ir kad mūsų sprendimai yra skirti saugumui užtikrinti ir apsaugoti mūsų teritoriją“, – sakė NATO generolas.

S. Farina taip pat pranešė, kad ateinančią savaitę po dvejų metų pertraukos bus rengiamas pirmasis NATO ir Rusijos tarybos susitikimas. Generolas išreiškė viltį, kad susitikimo metu dialogo būdu pavyks pasiekti gerų rezultatų.

„NATO generalinis sekretorius yra pasakęs, kad esame skaidrūs, tačiau tuo pat metu turime gebėti reaguoti“, – sakė S. Farina.

Generolas taip pat perspėjo, kad panašūs incidentai, kaip neseniai įvyko Baltijos jūroje, gali atvesti prie klaidų ir pavojingų incidentų.

Valdomomis raketomis apginkluotas minininkas „USS Donald Cook“ pranešė, kad Rusijos šturmo lėktuvai Su-24, skraidydami poromis, ne vieną kartą praskrido labai arti jo per incidentus pirmadienį ir antradienį, jis plaukė Baltijos jūra Klaipėdos uosto link.

„Rusai nori pademonstruoti, kad jie čia šeimininkai ir kad tai yra jų įtakos zona“, – komentuodamas šį incidentą antradienį pareiškė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.