Lietuvoje

2016.04.16 13:30

A. Zuoko Laisvės sąjunga svarstė, ar vėl keisti pavadinimą

BNS, LRT.lt 2016.04.16 13:30

Šeštadienį vykusiame buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamos  Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Tarybos posėdyje svarstyta susigrąžinti istorinį partijos pavadinimą – Lietuvos liberalų sąjunga.

Kaip skelbiama partijos pranešime spaudai, diskusijas nuspręsta pratęsti Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijos suvažiavime po rinkimų.

„Su kuo siejamas žodis liberalai? Su laisve. Tuo metu buvo pasirinktas toks mūsų partijos pavadinimas. Keisti pavadinimą ar ne? Tai turėtų nuspręsti partijos suvažiavimas. Žinoma, Lietuvos liberalų sąjunga man taip pat brangus pavadinimas, nes tai buvo pirmoji partija, į kurią įstojau“, – sakė Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas.

Lietuvos liberalų sąjunga įkurta 1990 metų lapkritį Vilniuje, 2003 metų gegužę ji susijungė su Moderniaisiais krikščionimis demokratais ir Lietuvos centro sąjunga bei pasivadino Liberalų ir centro sąjunga. Pastarosios partijos nebeliko, kai 2014 metų liepą ji susijungė su politine partija „Sąjunga TAIP“ ir tapo Lietuvos laisvės sąjunga.

Vėliau šeštadienį  Lietuvos laisvės sąjungos taryba taip pat planuoja patvirtinti apie 30 kandidatų vienmandatėse apygardose. A. Zuokas ketina balotiruotis Karoliniškių apygardoje Vilniuje. Senamiestyje gyvenantis ir čia savo kandidatūrą anksčiau keldavęs partijos lyderis šią rinkimų apygardą pasirengęs užleisti žmonai Agnei Zuokienei.

Pasak politiko, ji Seimo rinkimuose planuoja dalyvauti kaip nepartinė kandidatė, tačiau dar neapsisprendė, ar savo kandidatūrą kels Senamiestyje, ar Šeškinėje. A. Zuokienė anksčiau yra buvusi Socialdemokratų partijos nare, tačiau pernai iš jos pasitraukė.