Lietuvoje

2021.02.04 13:35

Šiaulių meras piktinasi karantino sąlygomis: kodėl turime laukti, kol COVID-19 rodiklius pasieks Vilnius

švelnesnių suvaržymų norėtų ir Šilalė
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.02.04 13:35

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas piktinasi nelengvinamomis karantino sąlygomis. Jis tikina, kad nėra logiška laukti, kol gerus rodiklius pasieks tokie miestai kaip Vilnius, kai kituose susirgimų mastai yra ženkliai mažesni.

„Šiuo metu Šiaulių miestas yra švariausias didmiestis COVID klausimu, tačiau mūsų grožio salonai ir kitos veiklos turi laukti, kol rodiklį pasieks Vilnius? Kodėl?“ – piktinasi meras.

Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kokias problemas patiria žiedinėse savivaldybėse gyvenantys asmenys.

„Šiaulių miesto gyventojai negali saugiai išvykti į Šiaulių rajono miškus stiprinti savo ar savo šeimos sveikatos, nors kontakto būtų nulis. Esmė juk kontaktas, o ne judėjimas? Judėjimas žiedinėse savivaldybėse kaip vyko taip ir vyksta. Į darbą galima. O saugiai stiprinti sveikatos negalima? O visi juk kalbame apie sveikatą!“– rašo jis.

Jis atkreipia dėmesį, kad nėra logiška uždaryti visos šalies, kai blogiausi rodikliai išlieka didžiuosiuose miestuose, o kitur susirgimų yra mažiau ir jie patektų į A ar B karantino lengvinimo scenarijų.

„Reziumė: prašau vadovautis logika ir leisti Šiaulių miesto gyventojams saugiai stiprinti sveikatą. Mano nuomone Policijos darbas žiedinėse savivaldybėse turi mažai prasmės”, – tikina A. Visockas.

LRT.lt primena, kad tai ne pirmas siūlymas lengvinti karantino sąlygas atskirose savivaldybėse. Liberalų sąjūdis ketvirtadienį išplatino siūlymą, kuriuo prašoma lengvinti karantino sąlygas skirtingose savivaldybėse, tačiau išlaikant ribojimus tarp savivaldybių.

Švelnesnių suvaržymų norėtų ir Šilalė

Šilalės rajono savivaldybė yra viena tų, kur sergamumo COVID-19 rodikliai nuteikia ypač viltingai. Ši savivaldybė yra tarp tų savivaldybių, kuriose sergamumas yra mažiausias.

„Mes labai džiaugiamės, kad esame antri ir mūsų skaičiai kiekvieną dieną mažėja“, – teigė Šilalės rajono mero pavaduotojas Tadas Bartkus.

Anot jo, vakar Šilalėje buvo atlikta daugiau nei 40 COVID-19 tyrimų, o liga nustatyta tik vienam žmogui.

Manoma, kad karantiną švelninti Šilalėje būtų galima atveriant ne maisto prekių parduotuves, grožio salonus.

„Tikrai labai mūsų mokiniai ir mokinių tėveliai laukia, kada galėtų grįžti į mokyklas. Tai mes tikrai spręstume, jog galbūt mažuosius mokinius – pradinukus, ikimokyklinukus ir galbūt abiturientus – norėtume sugrąžinti į mokyklas“, – dėstė vicemeras.

Manoma, kad Šilalei išskirtinai „saugotis“ nuo aplinkinių savivaldybių ir iš jų atvykti galinčių bandyti asmenų, nereikėtų.

„Reikia pasidžiaugti – ir aplinkinėse savivaldybėse situacija gerėja. Rietavo savivaldybė rodo dar geresnius rodiklius, netoli esantis Jurbarkas – taip pat“, – sakė T. Bartkus.

Judėjimo kontrolę tarp savivaldybių ir toliau užtikrintų policijos pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.