Lietuvoje

2021.02.04 17:55

Sinoptikė artimiausią savaitę prognozuoja žvarbius orus: žiema parodys savo kaulėtus nagučius

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.02.04 17:55

„Žiema rodo savo nagučius, ir net kaulėtus nagučius – bus tikrai žvarbu ir šalta“, – LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė. Anot jos, mūsų šalyje artimiausią savaitę įsitvirtins žvarbūs orai. Sinoptikė gyventojus ragina dažniau pakelti galvas į dangų – šaltis pavojingiau kandžiosis ten, kur pragiedrės, o storesnis debesų šydas reikš, kad šaltukas nebus toks pavojingas.

Artimiausią naktį sinoptikė prognozuoja 10–15 laipsnių šaltį. „Tik vakariniuose rajonuose bus 7–9 laipsniai žemiau nulio. Vakarų Lietuvoje gali truputį pasnyguriuoti. Pūs šiaurys, tad jutiminė oro temperatūra bus keliais laipsniais žemesnė“, – įspėja I. Marcinonienė.


Penktadienio dieną šaltukas trauktis neskubės. Oro temperatūra svyruos nuo 4 iki 8 laipsnių šalčio. „Gera žinia ta, kad aprims vėjas, – tikina pašnekovė. – Tik Pajūryje vis dar pūs 10–11 m/s vėjas.“

Savaitgalį sulauksime jau ne šaltuko, o šalčio, sako I. Marcinonienė. Pasak jos, gera žinia bus ta, kad sulauksime ir „saulėtų properšų“. „Tiesa, šeštadienį vakariniuose rajonuose dar gali pasnyguriuoti. Naktis bus šalta – 11–16 laipsnių žemiau nulio, o vietomis, pragiedrėjus, paspaus ir 19–20 laipsnių šaltis.

Sinoptikė įspėja pasiruošti stingdančiam šalčiui: vasaris bus žvarbesnis, nei įprasta

Reikia pabrėžti tai, kad oro temperatūra labai priklausys nuo debesuotumo, nuo to debesų šydo. Ten kur bus debesuota, bus šilčiau, o ten kur bus pragiedruliai, ir ypač paryčiais, ten bus gerokai šalčiau. Šeštadienio dieną šalyje vyraus 5–10 laipsnių šaltis“, – prognozuoja LHMT vyriausioji specialistė.

Sinoptikė įspėja gyventojus tinkamai apsirengti, norint pasidžiaugti žiemiškais orais. Pasak jos, nors ir spigins saulė, tačiau lauke bus tikrai šalta ir žvarbu.

Sekmadienio rytas, anot pašnekovės, išauš itin šaltas. „Ten, kur bus giedra, ir ypač rytiniuose rajonuose, šaltis spaus iki 25 laipsnių žemiau nulio, – tvirtina ji. O šiaip šalyje turėtų vyrauti 15–20 laipsnių šaltis. Sekmadienio dieną bus 8–13 laipsnių šalčio. Taigi, nepamirškime veidus apsaugoti tam tikrais kremais.“

Kitos savaitės pirmoji diena sniego nežadės, tačiau jau pirmadienio vakare pietiniai šalies rajonai sulauks debesų šydo, ateisiančio iš Lenkijos. „Pietiniai rajonai ir šiaip jau nestokoja to sniego, tačiau jau pirmadienio vakare ta sniego danga dar labiau padidės, – naują sniego porciją pietų Lietuvai prognozuoja sinoptikė. – Oro temperatūra bus panaši, kaip ir sekmadienį – vyraus kontrastinga oro temperatūra, kurią lems arba debesuotas, arba giedras dangus.“

Kontrastingi orai išliks ir antradienį bei trečiadienį. „Ten, kur pragiedrės, paspaus stiprus šaltis, o ten, kur bus debesuota, pajusime kiek šiltesnius orus. Beje, debesys atneš ir sniego. Tiesa, tai bus tik pasnyguriavimas. Intensyvaus snygio, kokį jau turėjome praėjusią savaitę, tikrai nereiktų tikėtis.

Antroje kitos savaitės pusėje atsisuks šiaurės, šiaurės rytų vėjai. Tokie vėjai į mūsų šalį atpūs šaltus ir žvarbius orus. Taigi, sulauksime permainingų, tačiau labai jau žiemiškų orų“, – sako LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Sinoptikė įspėja pasiruošti stingdančiam šalčiui: vasaris bus žvarbesnis, nei įprasta

Populiariausi